şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: değer kaybı davası)

    faydalı bilgi: trafik kazası sonrası araçlarda oluşan ikinci el piyasa değerindeki değer kaybını ödemek sigorta şirketlerinin sorumluluğundadır.
  • son birkaç aydır sigorta şirketlerine değer kaybı talebi giderek artmış ancak sigorta şirketleri tarafından olumlu sonuçlama konusunda oldukça sıkıntı çıkmaktadır. değer kaybı konusunda en sıkıntılı sirket axa sigorta. anadolu sigorta pazarlık yoluna gidiyor. 5 bin liralık değer kaybını 2 bin liraya kapatmak istiyor gibi... pazarlığa oturmanizi asla onermiyorum. iyi bir eksper bulup dilekçenizi yazdirin, sigorta şirketlerinin hasar müdürlüğü dikkatine genel müdürlük adresine iadeli taahhütlü gönderin. 1 ay içinde geri dönüş alamazsanız arayip durumu öğrenin. olumsuz geri dönusler için dava hakkınızı kullanın, kesinlikle alacaksınız böylece paranizi. bu davalar ile ilgilenen ve %10-20 arası yüzde ile çalışan avukatlar var. ugrasacak vaktiniz yoksa avukata verin ancak verirken yüzde üzerinden mutlaka pazarlık yapin ve vekalet ücreti dışında hiçbir gideri karsilamayin.

    not: işinin ehli bir kara araclari eksperi bu dilekceyi size 250 tl gibi bir ücret ile yazacaktir. fazlasını isterse vermeyin.
  • yeterleri kadar bilgi sahibi olmadığım için aracı kuruluşa başvurdum. alacağım paranın %25 komisyon derken alacağım paranın yarısına çöktü şerefsizler. siz kendi işinizi kendiniz halledin en iyisi.