şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hani yillarca gerizekali yetistirdigimiz nesilleri nasil cok cok daha gerizekali yapabiliriz, beyinleri oldugunu onlara unutturabiliriz seklinde bir ders vermek amaciyla yapilabilecek bir egitim. cok iyi dusunmussunuz.
 • şu çocukları artık doğar doğmaz okula verin, siz de rahat edin biz de rahat edelim diye tepki verdiğim eğitim sistemi.

  türkiye'de her geçen yıl artan yozlaşma ve cehalete övgü sayesinde okumuşu, okumamışı kim varsa çocuklarına ufacık bir terbiye, bir ahlak öğretmeden okula dehliyorlar. çocuğun ilk altı yılı boyunca gerek ailesinin davranışları, gerek telkinleri, gerek evdeki eğitimi ve kurallar sayesinde içselleştirmesi gerektiği birtakım değerleri de ders formatına sokuyoruz.

  ulan çocuk ailesiyle parka gittiğinde anası babası parkın orta yerine çöpünü fırlatıp evine dönerken ben burada kırk tane çevre bilinci panosu hazırlasam kaç yazar!

  bunlar çocuğun okula gelmeden halihazırda içselleştirmesi gereken değerler zaten, aile kendisini değiştirmedikten sonra hiçbir denetimi, kuralı kalmamış, bütün iplerin bizzat meb tarafından aileye teslim edildiği bir dönemde cicili bicili panolarla, ezbere okutturulan şiirlerle, tırt etkinliklerle sen kime hangi değeri empoze edeceksin?

  madem bu ülkenin aileleri bu kadar bilinçsiz platon'un ütopyası gibi doğar doğmaz çocukları al ailenin elinden devletin eğitimli öğretmenleri baksın. ben bu konuda ciddiyim. bu ülkenin en temel insani değerlerle ilgili o kadar çok eksiği var ki ancak asimilasyon tarzı bir eğitimle çözebilirsiniz. yoksa veli istediği gibi at koşturacak, çocuk kafasına göre okula gelecek gelmeyecek, müfredat kuşa dönecek, sınıfta kalma olmayacak falan siz o değerleri rüyanızda göremezsiniz.
 • allah rizasi icin birisi ciksin ve yemegi neden sag elle yememiz gerektiginin bilimsel veya mantiksal aciklamasini yapsin lutfen. cok merak ediyorum bubu. sag elin sol elden ne farki var? solaklar ölsün mü acliktan? bu nasil bir sapıklıktır?!...
 • müfredatının heryerinden katran gibi ikiyüzlülük akan beyin yıkama eğitimi.
 • igrenc dinciligin ders haline cevrilmisi.

  neyse icimiz rahat, bu zihniyet modern dunyada ancak baskalarina paspas olur, baska hic bir halt olamaz.
  aynen devam...
 • muaviye adlı şahsın özlü sözünü kendine ilke edinmiş dandik proje. ayrıca arapça ısrarlarını da anlayabilmiş değilim sözlük.
  hilm ne la?
 • (bkz: bullshit)

  bu eğitim kadar boş beleş, anlamsız ve beyin yıkamaya yönelik bir eğitim daha yoktur. çocuğunuzun başkalarının değerleri, inandıkları ve hayata bakış açısını almasını istiyorsanız buyurun koşa koşa bunu veren okullara gönderin. sonunda o çocuk öğretmenin bakış açısı, hayat tarzı, inanışları ve değerlerini alacaktır. mesela hijyen ve sağlık, arkadaşlık, dürüstlük bunların hepsi kişinin ailesinden aldığı değerlerdi eskiden. okuldan ve çevreden öğrendiklerimiz buna eklenirdi, şimdi ayşe öğretmen'in, mustafa müdür'ün değerlerini alacak. sonunda ise tabii ki devletin politikaları doğrultusunda yeni türkiye insanı olacak.
 • ders olarak da programlarda yerini alınca hangi branş öğretmenlerinin ders saatlerinin artacağını merak ettiğim konu. atanamamis din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmen adayı sayısı hala çok fazla mı merak ediyorum
 • sübhaneke duasının şurada görüleceği gibi şaklabanca öğretileceği ders.

  dersin adı, şaklabanlık eğitimi olmalıydı.
 • taslak öğretim programlarına göre resmi olarak eğitim sistemimize dahil edilmiştir. gerekli aslında ama biz her şeyi dostlar alışverişte görsün minvali yaptığımız için pek faydası olmaz. kaldı ki değerler eğitimi müfredata girmezden evvel de okullara ensar vakfı işbirliği ile girmişti. bakın ensar vakfı ve değerler eğitimi diyorum.
  (bkz: ensar vakfı)