*

şükela:  tümü | bugün
 • ce$itli olculere gore herhangi bir deger ta$imayan, degerli olmayan.
 • boş sigara paketi
  giden sevgili
  eski giysiler
  saçma sapan laflar
 • zaman...bıktırır cogu zaman,borcluyuz ama nefret ettigimiz kadar.ayrıca paradan daha fazla deger gormeyi de haketmiyor degil...
 • zaman zaman hissedilen. herhangi bir şey değersiz olabilir, anlamını, değerini kaybedebilir.

  insanın yaşama sarılması, iyi ki varım, iyi ki yaşıyorum, iyi ki'lerini artırması için değer vermeyi öğrenmesi, çabuk küsmemesi gerekebilir.

  sıralayalım hayatımızdakileri: (bkz: degersiz onemliler onemsiz degerliler)
 • intihardan önce düşündüğünüz her şeyin, herkesin karşılığıdır bu.

  kendiniz?
  onu zaten kaybetmişsinizdir.
  belki çoktan diğer tarafa gitmiştir bile
  gel pisi pisiiiiiiii…..

  merak etmeyin ben benimkini sigara almaya yolladım gelir birazdan.
  shhhh
  pisiiieaaa!!
 • aslında çok güzel bir hakaret sözcüğü. çok az kullanıldığı için beklenmedik zamanda insanın gururunu yerle bir edebilir.
 • hakkıyla sevilme veya sevilmeme* riskine seven kendisi değer. sevilenin hiçbir zaman değme görevi olmamıştır. o sayede bazıları değme değersizi sever, sevgisiyle kuşatır, sevilenin altında inlediği halde kendisi parlar. sonunu düşünen kahraman olamaz, sevileni hesabeden sevemez. sevilenin seven kadar parlak olması sadece ve sadece şanstır, olduysa ne ala, alacak veya hak değildir. alacak veya hak peşinde koşan seven değil yahudidir. o sevilenin değersizliğinde kendi sevme yetersizliklerinden şikayetleniyor sayılır. her çağda sevgiaşk vardır, hiçbir çağ bunlardan yoksun kalmaz, çünkü her çağın değişimi içinde andığımız mutlaklıklar yaşamak için bir kaya çatlağı bulup filizlenebilmektedir. en üstünümüz belki aptal aşıklardır. şimdi, didişken aşık veya seven-sevilen formu en iyisidir diyemem.

  ["sonuçta gölgesiz bir güneş neye yarar ki?" diye sorar maier. "tıpkı tokmaksız bir çan gibi". sol, en kıymetli şeyken, gölgesi res vilissima or quid villus alga (deniz yosunundan bile daha değersizdir). simyanın ahlak kurallarına karşı gelen düşünce yapısı her görüşe bir olumsuzlamayla ya da tam tersi bir olumlamayala karşı çıkar. senior, "zahirde bunlar göksel cisimlerdir ancak batında ruhanidirler" der. bu görüş bütün simyasal özellikler için geçerlidir ve her biri kendi içinde karşıtını barındırır.] carl gustav jung - aspects of the masculine

  (ilk giri tarihi: 29.5.2018)

  (bkz: değerli/@ibisile)
  (bkz: cavalacoz)
  (bkz: utun)
  (bkz: zebil/@ibisile), zibil
  (bkz: değmeyecek birini sevmiş olmak)