şükela:  tümü | bugün soru sor
  • turkiyenin en zeki insanlarinin bulunduguna inandigim, turkiye icindeki avrupa.... idi ¦-(
  • ortaokulu okudugum, kokorechıne doyamadıgım, sahılde denıze sıfır bır ev begenen annemın hayyalerının de gocup gıttıgı yer
  • çimlere uzanıp süper manzarasını izleyerek biranızı içebilceğiniz , depremde çok sevdiğim çay bahçeleri suya gömülen taptığım yer , memleketim .
  • hersene black top turnuvasinin duzenlendigi findik festivali ile de unlu bir yerle$im mekani olan yer
    kar$i kiyida tupra$in guzel goruntusu deniz kokusu cayir cimen bol bol yat uyu kimse kari$miyo hayran kaldigim kocaelinin guzel belediyelerinden biri.
  • bir zamanlar ipraş'ın ışıklarına karşı sahilde oturup bira içmenin pek bir keyifli olduğu yer.
  • arabayla yapılan piyasa turlarının yakılan benzin yüzünden ülke ekonomisine sekte vurduğunu düşündüğüm, kuruçeşme sahilinde deli gibi bira içilip müzik muhabbeti yapılan belde.
  • memleketim sayılabilecek, kocaelinin en güzel beldelerinden biri. (bkz: gölcük)
    depremden önce mükemmeldi depremden sonra çok güzel statüsüne indi görüşündeyim.
    ayrıca tatillerde bana kocaman bir üniversite kampüsünü anımsatan yer.
  • ford otosanin ihsaniyeye tasinmasi ve dolayisiyla da bir cok calisaninin degirmenderede ev tutmasiyla demografik yapisinin degistigini dusundugum belde.
  • ağustos ve eylül aylarında kişiyi aptallaştırabilecek derecede güzel günbatımlarına sahne olan, yaşadığı acılardan sonra bir süre boşalıp, sonra çoğu yerlisinin "dayanamadık başka şehirlerde" diyerek geri döndüğü, çınarlık meydanına, sahil şeridine çay bahçelerine doyulmayan, para harcamanın imkansız olduğu, dışardan gelenleri kıskandırabilecek yahut sıkabilecek, içinde büyüyenlere kendisini özletecek, sanatsal aktiviteleriyle adını duyurmuş (bkz: zühtü müridoğlu ahşap heykel sempozyumu) (bkz: değirmendere temmuzu) gölcükle karamürsel arasında kalan tadından yenmez kocaeli beldesi.
    beldeyi merak edenler için buyrun
    http://www.degirmendere.bel.tr/