şükela:  tümü | bugün
  • karşısındaki kişinin değişmesini isteyen bireyin sormuş olduğu bir soru cümlesi. cevapların ortak kötü özelliği şudur; bencillik. ekleme: unutmuşum, çaresizlik içeren bir soru cümlesidir ayrıca.

''hayır maalesef'' diye cevap verileceğini biliyorsun da, eh işte bir ihtimal diyorsun.. sormayın ya boşuna. onun yerine sen değişsene. zaten mecburen değişeceksin.
    ama hiç mi değişmez bazı şeyler? bir kerecik bir değişim olsun ve güzelinden olsun.. sonra yine mutsuz oluruz be ya.
  • cevaplarının ortak özelliğinden ziyade bizzat kendisi bencillik içeren sorudur.
    evet insanlar bazı negatif özelliklerini törpüleyebilir, özellikle görgü ve medeniyet açısından kendini çok geliştirebilir ve geliştirsin de zaten, köşelerini yuvarlasın, dan dun biri olmasın falan filan.
    ama bir insandan "değişmesini" istemek, burada yazıldığı gibi öyle naif, sevimli, "olmaz mı ki bir kerecik" sevimliliğinde bir şey değil bence biraz da haddini aşma sınırına yakınsayan bir tutum.
    not: değişmesi istenmiş ve hatta buna zorlanmış, olduğu şekilde davrandığında laf yemiş, olmadığı biri gibi davranmaya çalıştığı için kendini kaybetmiş, sonunda sadece kendisine bunları yapan kişiden kurtulduğunda kendine gelebilmiş ve artık herkesin hayatına kimse karışamaz felsefesinin daha da ateşli savunucusu olmuş biri tarafından yazılmıştır.
    (bkz: duygusal şiddet)
  • sen zaten beni bu halimle sevmedin mi? yada sevmeyip ben bunu değiştirir öyle severim diye mi düşündün?

eğer sevmeyip değiştirip öyle sevmeyi düşünüyorsan bence hiç vakit kaybetme. değiştirilmişini bul ve onunla devam et.
  • --- spoiler ---

kadınlar önce seni sen yapan özelliklerine aşık olur sonra da onları senden almaya çalışır.

--- spoiler ---
  • son bir ümit sorusudur.
  • nafile bir sorudur.
    değişebileni görmediğim gibi değişmek isteyeni de hiç görmedim...