şükela:  tümü | bugün
 • tekduzeligin sona ermesi..
 • değişikliğin hukuki boyutları için;

  (bkz: zeyilname)
  (bkz: amendment)
  (bkz: kolay gelsin)
 • (bkz: dinamizm)
 • sevmiyorum ben bunu. korkuyorum belki de... mümkünse aynı kalsın istiyorum her şey ve herkes. nereye koyduysam orada kalsın eşyalar ve aradığımda bu numara kullanılmamaktadır demesin birileri, bıraktığım gibi bulayım dostlarımı ya da gittikleri gibi dönsünler geri. sürekli gittiğim mekan kapanmasın yerine başka şey açılmasın. zaten zor severim alışırım mekanlara da insanlar gibi.

  en zoru ise kendini değiştirmek.
 • hayattaki en tahammül edilmez şeylerden biri. bakkal, dükkanı devretse, bunalıma giren bir manyak olduğumdan, bana göre değil. karşı apartmanda hiç göz göze gelmediğim insanlar taşınsa, burnum sızlıyor. ağlamaklı oluyorum. "hadi fırla bakalım! en sevdiğin yere gidiyoruz." diyen arkadaşlar karşısında suratım asılıyor. önceden haberim olmalı ve beynimi programlamalıyım.

  yeni bir şey giyecek olsam, eskisine ihanet etmişim gibi hissediyorum. kullanıp atmışım gibi. sonunda o giysi parçalanmaya başlar ve öyle vazgeçerim. kullanılmayacak hale gelene kadar dayanmak alışkanlık olmuş. insan ilişkilerinde de böyleyim. ilişki kanserine çare bulamayınca vazgeçerim ancak. her şeyi yapıcam, tüm gücümle savaşıcam, yırtıkları dikicem, yine yırtılacak ve dikiş tutmayacak kadar çürüyecek. ancak o zaman vazgeçerim. öyle yaptım nitekim.
 • eskinin her zaman daha iyi olduğunu savundum birçok yerde. çok defalar eski kafalı denildi, ondan daha fazla takıntılı oldum.

  insanlar haklı mıydı? bilmiyorum.
  haksız olsalardı bir şey değişir miydi? bilmiyorum.
  bilmemek daha mı kötüydü? onu da bilmiyorum.

  belki de eskiden vazgeçmek; değişiklik adına bir başlangıç olabilir.

  ilk iş bulunduğun yerden uzaklaşmaktır belki de ve
  uzaklaştığın yerde bırakırsan içindekileri bambaşka bir yol çıkar karşıma ve
  belki iyi bir çocuk olabilirsem şirinleri bile göreilirim
 • mutlulugu aramak icin degil mutsuzlugu azaltmak icin yapilir.
 • dün akşam verdiğim bir kararla küçük küçük başlangıçlar yaptığım. yılların saç rengi artık farklı. kötü diyen olmadı, alışma süreci belki de, "çok süper yakışmış diyemem" aldığım en kötü eleştiriydi...

  yıllardır simsiyah olan saçlar renklenince haliyle alışmak zaman alıyor, bana bile...
 • hayatımda en sevmediğim olay. bu kadar sevmeme rağmen son 4 5 ayımda hayatımda değişmeyen tek bir güzel şey bile kalmadı. ben değişimden, değişiklikten bu kadar imtina ederken arkamdan gölge gibi kovalaması canımı sıkıyor artık. hayatım son 2 senedir zaten kötüydü ama bunun yanında güzel şeylerde vardı. çok seviyodum, çok bağlanmıştım bu güzelliklere. o güzellikler artık hayatımda değil ve bende bunalımdayım. herşey çok çabuk değişti ve ben bundan nefret ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap