şükela:  tümü | bugün
  • t a m am başlığına yazdığımın #76793506 aynısını burası için de geçerli. neden değişim istediğimizi bu insanlara sakince, mantıklı bir şekilde ve en önemlisi ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan anlatmalıyız. onlar bize istediği kadar fetöcü, dış mihrak, hain vs desin biz "demokratik hakkımızı" kullanıyoruz ve asıl işin vurucu tarafı da bu. neden t a m a m diyenleri değişim isteyenleri fetöcü hain ilan ederek demokrasiyi engellemeye çalışıyorsunuz ki?
  • öncelikle t a m a m'ın gereksiz olmadığını düşünenlerdenim. malum tarafın, 2 milyon tweeti görünce morali bozuldu. bocalıyor ve bocalayacaklar.
    ayrıca cb danışmanı çıkıp bu t a m a m tivitleri hede hödö diyecek ve siz bunun hala önemsiz bir şey olduğunu mu düşüneceksiniz. bir arada olmamızdan ölümüne korkuyorlar ne yaptığımızın önemi yok. *

gelelim başlığa. oldukça mantıklı ve organize edilebilir mesele. ama şunu peşinen söyleyeyim. 16 yıldır belli şeylerin farkına varamamış ya da işine gelmeyen körelmiş kesimi ikna edebilmek oldukça sağlam sinir sistemi gerektirir.
  • tamam kesinlikle iyi bir slogan lakin aynı zamanda ayrıştırıcı. "senin devrin bitti artık" demekten ziyade o devir boyunca arkasında duran insanlara neden bitmesi gerektiğini anlatan bir slogan gerekiyor.

#iknaet bu kapsamda değerlendirilebilir ama bu da 16 yıl boyunca oy vermemiş insanlara yönelik bir hareket.

sosyal medyada önceleri oy verip de şimdi "tamam" diyen bir kişi dahi bulamazsınız. bu da twitterdaki 2 milyon sayısının hiçbir şey ifade etmediğini, zaten oy vermeyenlerin "tamam" dediğini gösterir.
  • mantıklı bir fikir. çok büyük olmasa da ülkede hala ölümüne politize olmamış insanlar da mevcut, özellikle de orta yaş ve üstünde. birçoğu oy kullanmayan, kullanınca bir fark yaratmayacağını düşünen insanlar, ki belki de haklılar. ancak sandıkta olabilecek her türlü şaibeye karşı ilk adım, mümkün olduğunca çok insanın oy vermesini sağlamak. oyları koruyabilmek için önce koruyacak oy olması lazım zira.

ben kendi babaannemde denemeyi düşünüyorum. tek çocuğunun tek çocuğuyum, benim için 50 yıllık sigara tiryakiliğinden vazgeçen kadın bir oyu çok görmeyecektir.
  • (bkz: #76811384)