şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp genel merkezi tarafından kurultay kararı alınmamış, imzalar henüz kurultayı toplayacak sayıya ulaşmamış ama kurultay isteyenler yapılıp yapılmayacağı henüz belli olmayan kurultaya isim bulmuşlar.

  ve tabi ki aday gösterilmeyen eski vekilin haber sitesi (bkz: gerçek gündem) kurultayın ismi belli oldu diye de haber yapmış.

  kaynak

  böyle giderse chp bi 15-20 gün iç kavgasından başka bir şey göremez.
 • 7-8 yıl daha olmayacak olan kurultayın adıdır.
  kurultay olsa da değişim ve umut olmayacaktır.
  chp seçmeninin unutup sakinleşme süresinin 1 aydan kısa olduğunu gösterir. (bazı partilerde bu süre 1 saatin altına inebilmektedir.)
  (bkz: gündemimizde istifa ya da kurultay yoktur)
  (bkz: ne inkar ne itiraf bu yalnızca sitem)
 • gerceklesmesi adina yurutulen imza kampanyasiyla ilgili, toplanan imza sayisi hakkinda her kafadan bir ses cikan ve bence gerceklesmesi mumkun olmayacak kurultaydir. hepimizin cumhurbaskani olamadi, hepimizin chp genel baskani olmaya calisiyor da anladigim kadariyla onu da tam yapamiyor muharremcigim. ekibe toplatiyor imzalari, adeta "baskanlik pis agzima dus".

  bugun itibariyle ulasilan imza sayisi chp parti ici muhalifleri adina yaşar tüzün'ün ifadesine gore 526, chp genel merkezi sozcusu bülent tezcan'in ifadesine gore 438, chp genel baskan yardimcisi tuncay özkan'in aciklamalarina gore ise 120'dir. chp genel merkezi sozcusu tezcan ile baskan yardimcisi özkan "imzalar toplansin da hele, bakariz" modundalar.

  acik konusmak gerekirse bugun parti ici muhalefet, ozellikle tbmm'de basin toplantisi duzenledikleri an, degisimden yana olanlara cok buyuk umut verdiler. fakat toplanti klasik umut verme operasyonuymus, bosa konusup dagildilar. hele gaye usluer tam bir felaketti, delege olsam imza vereceksem vermem, o derece.

  toparliyoruz; bu durumda ilk gun 353, ikinci gun 466, ucuncu gun ise sadece 526'ya -ki o bile supheli, dogruysa bile basin aciklamasi sadece 5 oy katmistir- ulasilmistir. halbuki bu basin aciklamasiyla cok fazla imza toplayabileceklerini düşündüler muhtemelen ama memleketin düzgün delegesi yemedi demek ki. ustelik selin sayek böke aday olmayacagini aciklamisti sabah, meydan muharrem'in yani.

  muharrem nedense bu kurultay mevzuunda sofistike davranislar icerisinde; hani olsa bir turlu, olmasa bir turlu. bakalim bu imza olayi kurultay lafinin bitmesiyle mi sona erecek, buyuk bi catisma mi yasanacak chp'de, gorecegiz.

  olmazsa parti kurarsin muharremcigim, onun basgani olursun. he ama kurunca anlarsin artik 100 senelik parti catisi altindan baska partiye sallamak nasi oluyormus. ama nerede sende o cesaret?

  #cekilonumuzden