şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda sabahat akkiraz tarafindan seslendirilen bir ''asik ozlemi'' turkusu. sozleri:

  bugün benim efkarım var zarım var
  değme felek değme telime benim
  gül yüzlü cananı elden aldırdım
  ecel oku değdi gülüme benim
  değme felek değme telime benim

  lokman hekim gelse sarmaz yarayı
  hilebaz dostunan açtık arayı
  ne köşkümü koydu ne de sarayı
  baykuşlar tünedi dalıma benim
  değme felek değme telime benim

  özlemi'yem başım dumanlı dağlar
  gözlerim yaşlı da içim kan ağlar
  güz ayları geldi bozuldu bağlar
  hazan yeli değdi gülüme benim
  değme felek değme telime benim
 • bülent inal'ın başka semtin çocukları adlı filmde birazını yorumladığı güzel bir türkü.

  http://www.youtube.com/watch?v=96m3erkqrdy
 • esat kabaklı'dan dinleyince her şeyini kaybetmiş ama değme felek telime benim demekten başka da isyanı olmayan insan nasıl olur; anlarsınız..
 • zara'nın da çok güzel yorumladığı türkü.
 • öyle değişik bir türküdür ki, sadece bir satırlık kısmını içten bir söyleyiş ile tamamını söylemiş kadar olur insan... ve bir kere söyledi mi artık her efkarlı anında nakaratı takılır diline. "bugün benim efkarım var zarım var"
  ama tabi ki de sabahat akkiraz söyleyecek, ille de o söyleyecek.
 • ya böyle bağırmayan, sessizce üzülen ağlayan türküler benim içimi daha da eziyor.
  çok içli türkü çok.
 • 10-12 yil once felan. babam isi geregi yurtdisina gidiyor o siralar, annem yeni emekli olmus, ben de lisede ogrenci. annem sabah arabayla babami havaalanina birakacak, ben okul oldugu icin gidemiyorum, babam izin vermiyor, her zamanki gibi. ucak erken saatte kalkiyodu, sanirim sabah 6 falan. ben uyandim neyse, baktim mutfaktan bi turku sesi geliyo, arada bir de ic cekme duyuyorum. mutfaga girdigim ani asla unutamam, bizim eski radyoda sabahat akkiraz bu turkuyu soyluyor, annem sandalyeye oturmus beni uyandirmamak icin sessiz sessiz agliyor. cok oturmustu icime o sahne, ama teselli edecegim ya, ayiliga bak, "ya niye agliyon 2 haftaya donecek" demistim.

  anlamamistim o zaman, ne kadar zor oldugunu sevdiginden degil 2 hafta 2 gun bile ayri kalmanin. simdi ben yurtdisinda sevdigimden cok uzaktayim, ve simdi anliyorum bir turkunun ne kadar can yakabilecegini.
 • trt de yayınlanan şubat isimli dizinin fragmanında duydum değme felek türküsünü bugün ilk defa. dizinin hiçbir bölümünü izlemedim ama sırf bu türkü için izleyeceğim önümüzdeki bölümü. dizi oyuncularından biri a capella söylüyor türküyü. ama o nasıl söylemek, o nasıl bir ses... off vücudumdaki bütün tüyler ereksiyon oldu. fena çok fena. inşallah tez vakit videoları düşer youtube'a...