şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 100gb ücretsiz bulut depolama alanı veren internet sitesidir.

  bilgisayara kurulan yazılımı ücretsiz versiyonunda sadece bir adet bilgisayarda kullanıma izin vermektedir.
 • onedrive'ın attığı kazıktan sonra mega.nz geçmiştim, lakin şeytan azapta gerek deyip kendisiylede takılmaya başladığım bulut.

  mega 50gb ücretsiz verirken, degoo 100gb ücretsiz veriyor, e-postayla arkadaşına tavsiye ettikçede 3gb veriyor kelle başı, 500gb kadar diğer özellikleride kullanarak ücretsiz olarak yükseltebilirmişim gibi bişiler yazıyor ama ingilikçem yetmedi daha fazlasına, mega türkçeyken kendisi ingilikçedir lakin degoo yerine depoo diye anmaya başlayınca aramızdan gibi oldu kerata.

  bulutla içli dışlı biri olarak bu başlık altında kullanıcı alt yapısını ilgilendirdiği için telekom idaremize küfür etmeden geçemem;
  daire kapısına kadar fiber diyen türk telekom apartmanın kapısına kadar gelip 8. kata 3,5 yerinden ekli dünyanın en kaliteli(dandirik) cat5 kablosuyla çıkıyor ve bedava verdiği gpon modeme giriyor, 35mgbit almıştım 29mgbit veriyor şuanda artık napıyoruz bulutlar arası fiberliyoruz, apartmanın yarısı boş, 100 hane gömüldüğünde nolacak bakalım.
 • bulut değildir yedekleme yapar sadece.

  eğer bilgisayarda kurulu ise ve dosyalarınızı yedeklemişseniz programı bilgisayardan kaldırdığınızda yedeklenen o dosyaları da bir güzel siliyor. program kaldırılırken uyarıyor ama nasıl olsa bulutta kayıtlı dosyalara bir şey olmaz diye düşünmeyin. eğer yedek dosyaları silinmeden programdan kurtulmak isterseniz bunu başlangıçta çalışmasını iptal ederek yaparsanız sıkıntı olmaz sanırım.