şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1960'larda başlayan new age akımıyla doğunun mistik dinlerine de burnunu sokan amerikalı hippi köylüler, nihayetinde uyuşturucu ve seks bağımlısı olmaktan öteye gidemeyerek kendilerince din uydurmuş olan osho gibi fakir ama kurnaz şarlatanların oyuncağı olmuşlardır. bu şekilde allah'ın gönderdiği üç kadim dinden de uzaklaşan bu sapkın kitle en nihayetinde doyumsuz nefislerini uydurma inançlarla da tatmin edemeyip şeytanın yoluna girmişlerdir. işte deizm ve ateizmin başlangıcı budur. (bkz: wild wild country)

günümüzde internetin yaygılanşamasıyla da bu sapkınlıklar ne yazıktır ki dünyanın dört bir yanına yayılıp tüm gençleri zehirlemekte ve dini bütün 3 kadim dinin de alnı secdeye değen gençlerini baştan çıkarmaktadır. türkiyedeki ilk örneği için, (bkz: hippi perihan)

edit: 3 kadim dinin alnı secdeye değen gençleri, lafına takılan olmuş, elbette ki orda kastedilen ince zekayı anlayamıyorsanız benim yapabileceğim bir şey yok, büyük resme bakıldığı zaman ümmet tek nihayetinde.

edit2: facebook ve araba kullandığımı düşünenler olmuş, ben o iki haramı da kendimden uzak tutmayı başarıyorum çok şükür. devletimizin belediye otobüsleri, metrobüsleri neyinize yetmiyor, araba alarak kafirlere para kazandıracak kadar gerizekalı değilim.
  • sen önce deizmi doğru yazmayı öğren sonra tehlikesine uyanırsın
  • bir baska bilincli musluman kampanyasi.

uyuyun anam uyuyun. devam edin hak yol islam demeye, herkes yedi sizin baris dininizi... uyanik olursaniz kalbiniz kirilir bu kadar gozu acilan genc gormekten...
  • uyandigi seyin nasıl yazildigini bilemeyen cahil sayiklamasidir. uyu canim sen haydi hayirli ruyalar. zavalli.
  • --- sarcasm ---

inanmıyorsanız saygı duyacaksınız ulan götoş kafirler! biz size karışıyor muyuz?! kafanızı kestirtmeyin ulan bize! her can hak yolunu tadacaktır, seve seve olmazsa kese kese! hoşgörümüzü suistimal etmeyin ulan sütü bozuklar!

--- sarcasm ---

not: deist.
  • vay üstat, çok erken uyanmışsın yat daha erken.

kalkmadan önce de biraz felsefede materyalizm konusunu karıştırsaydın keşke. ateizm ve deizmi hippilerin başlattığını sanıyorsun anaksimandros'tan, epikuros'tan, demokritos'tan haberin yok. onu geçtim marx'tan, engels'ten, nietzche'den falan da haberin yok. insan neye uyanacağına çalışmalı önce.

ondan sonra da istediğiniz kadar uyanın. dinlerin insanın korkaklığında ve zayıflığında yer bulduğu çağ geride kaldı. artık her sorgulamaya başlayan internette kendisi gibi milyonlarca kişiyi görünce cesaret bulabilir. matbaanın icadı yaraladı, internetin icadı öldürecek dinleri. şimdi hayatınızı şekillendiren şey, geleneksel bir öğe, eskinin masalları olarak kalacak en geç iki yüzyıla.
  • --- spoiler ---

bu sapkınlıklar ne yazıktır ki dünyanın dört bir yanına yayılıp....
    --- spoiler ---

bu nasıl tanımlamadır arkadaş!

o başlığı açtığın bilgisayarın işletim sistemi olan windows'u yazan bill gates agnostik, bilgisayar kasasının yada cep telefonunun içindeki parçaları üreten çinliler senin bahsettiğin 3 dine mensup değil, tercih ettiğin arabayı üreten japonların yaşadığı ada devlete tarihi boyunca hiç peygamber gelmemiş, bugün avrupa birliğinde yaşayan ve senin günlük yaşamında kullandığın birçok teknolojik cihazın icadını sağlayan insanların neredeyse yarısı ateist/deist/agnostik, kullandığın sosyal platform olan facebook'un yaratıcı marc zuckerberg agnostik, sen kalkmış "uyarıyoruz bu hippiler sayesinde yayılmış sapkınlık" diyorsun. kafanı kaldırıp etrafına bir bak bakayım tehlike diye uyardığın insanlar sayesinde şuan sahip olduklarını hayatından çıkarırsan elinde ne kalıyor?
  • --- spoiler ---

dini bütün 3 kadim dinin de alnı secdeye değen gençlerini baştan çıkarmaktadır.
    --- spoiler ---

tek din islam demediniz mi lan.