204 entry daha
  • diyelim ki bir şekilde yaradıcı yada tasarlayıcı senden daha bir üst güç var ve biz bu üst gücü algılayacak seviyeye malesef hala ulaşamadık. sen bu inanılmaz büyük bir evrende hala kendi güneş sisteminden dışarı çıkamamışken, farklı galaksilerde olabilecek yaşam formlarını tartmadan neye güvenerek kitaplı tanrıya inanıyorsun? ha yok kardeş öyle bir form diyorsan o ayrı, kesmeye bombalamaya devam.

sözde kitaplar yollanmadan önceki insanoğlu zaten bir şekilde tanrı inancını geliştirmişken bana en doğrusu benim dinim deme. kitap olmadan da yaşıyorduk. acaba kitaplı dinlere inanların yüzde kaçı kendi dinine yollandığını iddaa ettiği kitabı okuyup muhasebesini yapmıştır acaba?

hep soru hep muğlak bir kavrama boyun eğmektense gelişimimizi yada evrimimizi daha ılıman bir kavrama bırakmak bence daha doğru geliyor. onun için şu an en gerçek kavram yada inan deizm olarak vücud buluyor.

sadece senden farklı bir tanrıya inanıyorum diye öldürülüyorsam ve bu cinayet senin dininde mübağ ise otur ve düşün. hiç kimse farklı inancından dolayı öldürülmeyi asla hak etmiyor. deizm, ateizm yada agnostik düşün peşinde olan hiç kimse bu mantıkta değildir zaten. bu gerzekçe mantık kitaplı dinleri otomatikman geriye itiyor.

ben insanım ve sadece senden farklı düşünüyor yada yaşıyorum diye katledilmemem gerek.

biraz zeka ve yaşam hakkı lütfen.
  • ''saldım çayıra mevlam kayıra'' inancı.
684 entry daha
hesabın var mı? giriş yap