• piyasada bulabileceğiniz en kaliteli bataryaları üretmeye and içmiş marka. hem uzun ömürlü hemde olabileceğin en yüksek ah kapasiteli bataryaları üretiyorlar. ama tutupta orjinal pilin ah sinin 2 katını falan vermiyor elbet.
    alın aldırın.
  • şimdilik tavsiyelerin hakkını veren batarya markası. s3 mini için arıyordum önce orijinal alayım dedim fiyatı telefonun ederinin yarısı nerdeyse. çakmalardan alayım dedim ulan patlar matlar tırstım. dedim çakma olacağına kendi markası olan birşey olsun, case 4u keenion diye birşey sipariş ettim burda patlıyor çatlıyor yorumunu görünce hemen iptal ettim. gittigidiyor da mucize batarya diye bunu gördüm genel olarak memnun insanlar. siparişten sonra kargo adresinin değişimini istedim adamlar gayet kurumsal bir ağızla isteğiniz gerçekleştirilecektir diye döndü hemen hoşuma gitti bu ciddiyet. amabalajları biraz dandik görünüyordu ama.

gelelim performansına dün elime geçti geldiğinde %50 civarı şarjı vardı fulledim hemen. kullanım şeklim şöyle (tasarruf modu açık) telefonda pek konuşmam daha çok whatsapp dan ara ara mesajlaşırım 3g sürekli kapalıdır günde 2-3 saat 3g yi açarım onun dışında müsait olduğum zamanlar ekşiye göz atarım arada bir de twittera.

şu an 23 saat 10dk dir pilde şarj yüzdesi %18. uzun süreli kullanımda ne olur bilmiyorum şimdilik bu değerler hayal gibi heleki ekranı kırılan nexus 4 ve önceki çakma bataryamdan sonra gözlerim yaşardı resmen. neyse ilerde tekrar yorumlarımı paylaşırım unutmazsam veya merak eden olursa beni dürtsün son durumu yine paylaşayım.

uzun süreli kullanım sonrası son durum
    3g açık pil kullanımda 10saat gösteriyor %81'de. bu arada arka planda yarım saatte bir sürekli resimli tweetler atan 2 ayrı uygulamam çalışıyor (uzun hikaye). halen memnunum

daha uzun süreli kullanım sonrası durum
    batarya performansı malesef düştü kabaca %30 falan düşmüştür
  • 1,5 aya yakındır galaxy s2 için kullandığım ve en az orjinalinin ilk zamanlardaki hali kadar uzun ömürlü çıkan batarya. üstelik de nerdeyse aslının yarı fiyatına. 3g sürekli, wireless çoğu zaman açık, normal bir kullanımda; internet, whatsapp, müzik vs (oyun oynamak adetim değildir) tüm günü şarj etmeden çıkarabiliyor.
  • kullanıcı yorumlardan okuduğum kadarıyla genelde 3-4 ay sonra eski gücünü koruyamayan batarya.
  • edit: 5 ay sonra batarya çöpe döndü. sabah 7.30da sarjdan çekiyorum 12.30da şarjı bitiyor.

1 hafta önce note 2 için aldığım batarya markası. internette satıcının iyi olduğundan bahsedilmiş ancak ben pek memnun kalmadım. mesajlarıma gec cevap verdi bazılarına ise hiç vermedi.
    mng kargo ile gönderdi. yanlış adrese göndermişler. 11 günde elime ulaştı.

forum sitelerinde anladığım kadarıyla bazı kullanıcılar markayı türk malı zannediyor. kesinlikle değil.

alibaba da satılıyor. aliexpress değil alibaba. yani tekli satılmıyor. bu fiyatlar 200 ile 1000 ürün alımı için geçerli. kargo ücreti ve vergisiyle maliyeti artıyordur satıcı için. ebay'de veya benzeri çin sitelerinde tekli satışını bulamadım.
    batarya shop ürün tanıtımında yabancı forum sitelerinde incelendi gibi bir yazi vardi. xda sitesinde aradım daha çok eski telefon bataryaları icin incelemeler var. note 2, s3 gibi telefonlar icin inceleme
    bulamadim. satıcıya sordum link at diye takmadı sağ olsun.

bu entry'imde uzun süreli olarak ekran süresi değerini paylaşacağım.
    1 haftada ortalama 4-4.45 saat ekran süresi aldım. kullanım yoğunluğuna göre değişiyor. 2 yıllık bataryam yaklaşık 3 saat ekran süresi veriyordu. powerbank yanimda dolaşıyordum.
    tabi söylendiği gibi 3-4 ay sonrası için batarya performansında düşüş olacak mı bir fikrim yok. düşüş olursa satıcı değişim yaparım dedi yapar mı emin değilim. almayi düşünen arkadaşlar için bu entry'yi sürekli güncelleyeceğim.
    23 ocak edit: hala 4 saat civari ekran süresi alıyorum ne artma ne de azalma var
    ilk ay bitti batarya ile beğendim. mağarada yaşadığım için note 2 telefonumda android 4.1.2 kullanıyordum. 4.4.4 e güncelleyince batarya performansı arttı şu ara 4.45 saat ile 5.30 saat arası ekran süresi alıyorum.

2 ay sonra gelen edit: ekran süresi 4 saate düştü.
  • entrylerden anladığım kadarıyla pek fazla artı bir kullanım vaadetmeyen, ilk zamanlar iyi olsa da zamanla performansı düşen tercih edilmemesi gereken batarya. örneğin orjinal ve deji bataryayı 1 yıl kullanacaksınız. bunun ilk 4 ayı deji den memnun kalıyorsunuz, sonraki 4 ayı orjinal batarya ile aynı performans, son 4 ay ise orjinal bataryadan daha kötü performans gösteriyor. yani 2 senelik bir kullanım için bataryaya vereceğiniz para totalde aynı. orjinalde kalıp güvenle kullanım daha iyi demek ki.

ortada kış lastiği gibi bir durum var bence. kış lastiği kullanırsanız, 3-5 yıl ya da 100 bin km de lastiğe vereceğiniz para totalde aynı. ama kışın kış lastiği yazın da yaz lastiği kullanarak güvende olmak artı değeriniz oluyor.

lan çok iyi bağladım ve örnekledim konuyu yahu
  • yaklaşık 5 gün önce aldığım bataryadır. internet üzerinden benim emektar iphone 4s için aldım. beraberinde montaj kiti de geldi. internetteki ilk araştırmamda iphone 4 ve 4s için batarya değişim sonrası hat gelmemesi problemi ile ilgili epey paylaşım vardı. tırsmadım değil. ancak ne yalan söyleyeyim becerikliyimdir bu konularda. montaj videolarını tekrar tekrar izledim ve değiştirdim. hiç bir problem yaşamadım. önceleri günde en az 3 kere şarj etmem gereken telefonum şimdi neredeyse 24 saatten fazla (o kadar kurcalamama ve wi-fi açık olmasına rağmen ) gidiyor. telefonun performansı da epey arttı. külllerinden doğdu desek yeridir. tabi bataryayı 1 haftadır kullanıyorum. 2 ay sonra ne olur bilinmez. eğer herşey yolunda giderse bir adet daha sipariş edeceğim.
  • iphone 4s'de ios 9 ve sürekli açık mobil veri ile 8 saat 50 dakika bekleme ve 4 saat ekran süresi almamı sağlayan batarya.

ben tatmin oldum. ne olduğu belirsiz orijinal diye satılan bataryalardan iyidir.
  • gayet başarılı yan sanayi batarya, uzun vadede orijinal bataryadan daha kötü olabilir, ancak eliniz batarya değişimine yatkınsa yani , 0,5mm uzunluğundaki vidayı gediğini oturtup elim titremeden vidalayabilirim diyorsanız, elektronik konusuna azıcık aşina iseniz, çok mantıklı. zira 6-8 ayda bir batarya değişimi yapabilir, hep sorunsuz batarya rahatlığı ile yaşayabilirsiniz.

bugüne kadar telefonlarımı hep 2-3 yılda bir batarya sorunları yüzünden değiştirdim. batarya sorunu başladığında telefondan soğudum.

artık değiştirmeyeceğim, telefon nasıl eskitiliyormuş göreceğim
  • samsung galaxy note için olanı tam 1 yıl gitmiş bataryadır.

1 yıl sonra 1 gün içinde biten ve uyarı vermeden kapanmaya yol açan bataryadır.

yani yılda 50 tl batarya ücreti vermeyi kabul ederseniz alın ama daha uzun hizmet beklemeyin derim.

---------------------------------------------
    2019 yılında gelen güncelleme:

2019 yılı ağustos ayı sonunda benimle bağlantı kuran bir hanımefendi bu mesajı (geç de olsa) okuduklarını ve memnuniyetsizliğimin kendilerini üzdüğünü ve bana aynı bataryadan bir tane daha göndererek bunu telafi etmek istediklerini söyledi. bu türden bir ürün güveni ve müşteri memnuniyetini yabancı firmalarda dahi pek görmedim. denizde olmam nedeniyle ürünü şahsen elime almamış olsam dahi garantinin bitmesinden yaklaşık 1,5 yıl sonra benimle bağlantıya geçip ürün gönderimi yapan bu firmaya en içten teşekkürlerimi ve takdirlerimi sunarım. söz konusu telefonumu ikinci telefon ve navigasyon bilgisayarı olarak hala kullanıyorum ve bataryaya güvenim bir kez daha arttı. yukarıdaki mesajımı bu çerçevede okumanızı öneririm.
hesabın var mı? giriş yap