• ne sandiydin oglum? var mi oyle belese cennet?
  • the pale blue dot by voyager 1

sadece küçük, mavi bir nokta.
    noktayla imtihanında başarılar ttlm. umarım aa alırsın.
  • muhtemelen şöyle bir soru ile karşılaşmamış zahit cümlesi:

peki ya sen başkalarının imtihanıysan?
  • dünyada dekolte denen olgunun olmaması bir imtihan gerektirmeyeceğinden, asıl imtihanın bu dekoltelerle birlikte olacağından, mantıksız bir iddaadır.
  • (bkz: günahmetre)
  • sadece dekolte giyenler olsa neyse diyerek katıldığım ifade. haydi dekolte giyenler dünya imtihanımızı zorlaştırıyor peki ya türbanlılar, dar kesimli tesettürlüler onlar dünya imtihanımızı zorlaştırmıyor mu? ya da kara çarşaf giyip tüm vücut hatlarını gözler önüne sergileyen bayanlar. ıslak haşemaları vücut veya vücudlarına yapışan seks bombaları? sadece çarşafta gözleri gözüken fakat sürmeli bakışlarıyla bizi adeta yasak meyveyi tatmaya dört bakireye tapmaya davet eden ceylan gözlü arap dilberleri? sizi bilmiyorum ama geçenlerde ben bir düğünde bir türbanlı izledim, arkadaş bir insanın götü başı bu kadar mı oynar. resmen tahrik oldum fırsat olsa orada dünürlerin arasında düdükleyecektim ama yine de sabrın sonu selamet dedik. ya sabır çektik. allahım yoksam sen beni seksinen mi sınıyorsun dedik.

huqqa'ya gittik geçenlerde arkadaşlarla. muhafazakar bohem burjuvalarla bütünleşelim, hemhal olalım diye. ben ilk başta içerideki sakallı adam popülasyonundan boğaz kenarında nargile kafeye değil de ak parti ilçe örgütü binasına girmiş gibi hissettim...fakat sonradan atmosfere bakınca....aboov...aşk kokusu var. havada aşk kokusu var. havada zeks kokusu var. adamlar resmen alkolsüz gece kulübü yapmış. her nane var, naneli ayran var, strawberry mojito var, nachos var, risotto var, mescid var...bir tek alkol yok. gerçi şarap kullanmadan risottoyu nasıl yapıyorlar merak etmedim değil belki de üzüm şırası kullanıyorlardır. her neyse. yani bloody mary yok da virgin mary var. bacardi mojito yerine şalgam mojito var öyle düşün. ne kadar köktenci seks düşkünü, radikal dilber varsa burada. ne kadar süslüman ne kadar nurjuva varsa akın akın kompela... hele bir tane pudra renkli, belinde osmanlı tuğrası işlemeli ferace giymiş bir mümin vardı az kalsın aklımı oynatıyordum.

takdir edersiniz ki orada kalın pardesü giyenler, tunik giyenler, ferace giyenler de benim için bayağı büyük bir dünya imtihanı oldu. hatun kars battaniyesi gibi pardesü giymiş ama yine de vücut hatları çok belirgin, gözleri kedi gibi aşırı şeker birşey. neyse..çok şahane, 10numara5yıldız mekan yapmışlar, 39 liraya nargile satıyorlar ama değer çünkü kalite mekan, lüks mekan, bir de bugün neye vermiyorsun 39 lirayı...4 paket sigara içsen 39 lira öyle düşün. rabbim muvaffak kılsın inşallah. maşallah. inşallah. ee ne demişler ? "zalimin lucca'sı varsa şakirt'in huqqası var".
hesabın var mı? giriş yap