şükela:  tümü | bugün
 • bir erkek içgüdüsü... hemen her yerde başınıza gelebilir. dekoltenin bulunduğu yere göre değişen kilitlenme hadisesinin en yaygın olanı ise göğüs dekoltesine kilitlenme vakasıdır. gönül yaylarını gevşeten nisan mayıs aylarının gelişi ile mantar gibi çoğalan, askılı bluz, derin v yakalı tişört gibi giyim eşyaları kullanan dişi insanlar, bu durumun en birinci müsebbibidir.

  bunun dışında sırt dekoltesine kilitlenmek, düşük bel pantolon dekoltesine kilitlenmek, çatala kilitlenmek ve leğen kemiği çıkıntısından kasıklara inen çizgiye kilitlenmek gibi alt başlıkları vardır.

  en sık yaşanan kilitlenmenin göğüs dekoltesi kilitlenmesi olmasının sosyolojik ve ekonomik nedenleri olduğunu da hatırlatalım. örneğin sırt dekoltesine ancak balolarda ya da nişantaşı-etiler gibi batılı hayat tarzının ağırlıkta olduğu yerlerde rastlanır. çatal kilitlenmesi ise daha çok genç kuşağın tercih ettiği mekanlarda ve pek de sosyal-ekonomik ortam ayrımı yapmadan gözlenebilir.

  göğüs dekoltesi ise yer zaman sınırı tanımadan heryerde karşımıza çıkabilir. iş yerinde sabah toplantısında, trafikte yan taraftaki araçta, akşam yemeği yediğimiz restoran ya da kafede, yolda, evde, kısacası heryerde...

  göğüs dekoltesinin bir etki alanı vardır ve erkek bir kere göğüs dekoltesinin etki alanına girdikten sonra buradan kurtulması hiç de kolay değildir. erkeğin dekolte sahibini hiç tanımaması ya da bu kişi ile yıllarını geçirmiş olması da durumu değiştirmez. günün hangi vakti olduğu, bulunulan mekanın neresi olduğu gibi ayrıntılar da bu kilitlenmenin gücü karşısında etkisiz kalır.

  göğüs dekoltesine kilitlenme durumunun gerçekleşmesi için gereken en önemli koşul göz temasının kurulmasıdır. erkek, dişinin gerdanının hemen altındaki köprücük kemiklerinin altındaki minik göğüs çatalını gördüğü an, bu çizgilerin nereye doğru gittiğini delicesine merak etmeye başlar. daha önce de söylediğimiz gibi teoride ve pratikte o çizginin devamında neler olduğunu zaten biliyor olması önemli değildir.

  bu ilk temas erkeğin kapana kısıldığının da işaretidir. bundan sonraki saniyelerde erkek, dekoltenin görünen kısımna kilitlenmiş vaziyette hayallere dalar.

  seinfeld dizisinin bir bölümünde de göğüs kilitlenmesinin konu edildiğini hatırlatarak konunun uluslararasılığını da vurgulayabiliriz. jerry ve george’un nbc’ye pilot program yazdıkları böülmlerden birinde ele alınan göğüs dekoltesine kilitlenme vakası neredeyse konu ile ilgili bir belgesel hatta ders tadındadır.

  ikili, nbc genel müdürü’nin evindedir. konuşma sırasında genel müdürün liseli kızı odaya girer. george kızın göğüs dekoltesine kilitlenir, nbc genel müdürü durumu görünce bozulur ve program işi suya düşer. ikili durumu kurtarmak ve kilitlenmenin kötü niyet içermediğini, doğal bir tepki olduğunu kanıtlamak için elaine’in de dahil olduğu bir plan yapar. plana göre nbc genel müdürü yemek yerken elaine karşısındaki masaya oturacak, bu sırada ikili de genel müdürün elaine’in göğüs dekoltesine kilitlenmesini sağlayarak durumun ne kadar doğal olduğunu kanıtlamaya çalışacaktır. plan birebir işler.
 • kadinlar icin du$en bir ucak icin yercekimini yargilamaktir, erkekler icinse ucurulmaya cali$ilan bir ucak.
 • kadınlar için çok rahatsız edici durumdur. *
 • kadınlar için çok güven verici bir duygu da olabilir, dekolteler her zaman kendileri veya kendi cinsleri için gösterilmiyordur.
 • tuhaf bir şekilde erkeklerin farkedilmediğini sandıkları şey. kadınlar içinse çok huzursuz edici bir davranış. kilitlenmeyle beğeni bakışının birbirleriyle alakası yok.
 • basit olarak bakarsak, dekoltenin amacına ulaştığını göstermektedir.
 • biraz önce barda rus hatunun dekolteye kitlenmis olmaliyim ki, icecegimi alip yanindan geçerken memelerin arasindan hac kolyeyi cikardi ve memelerine elleyerek biseyler söyledi gulerek

  ben de gulumseyip uzaklastim

  iki yavsasam kitlerdim halbuski türk kizi olsaydi off snn b slk tokadi yemistim kesin