• almanya'da muhendislerin aracinizi 75 euro karsiligi muayene ettigi super servis. ikinci el araba aldiginizda goturuyorsunuz, a'dan z'ye pek cok kontrol yapiyorlar. boyali parcasi var mi, frenleri, motoru, klimasi, sizintisi ne varsa rapor cikartip veriyorlar. belgeyi aldiktan sonrqa cogunlukla arabanin tamamen sorunsuz oldugunu iddia eden galericinin karsinizda egilip bukulmesini seyrediyorsunuz.
  • bir zamanlar michael schumacher'in kasketinin üzerinde bulunan ibare. şimdiki için (bkz: deutsche vermogensberatung)
  • açılımı deutscher kraftfahrzeug überwachungsverein (alman motorlu araç gözetim cemiyeti) olan vakıftır. bir de şirketi vardır tabi.. asıl işi araç muayenesi olmakla beraber (ki global anlamda bu konuda tüv'den çok daha büyük ve öndedir) çok çeşit test ve gözetim hizmeti veren firmaları vardır farklı ülkelerde. türkiye'de de sanırım endüstriyel hizmetler veren bir firmaları mevcut.
  • bana mail atmış olan şirket.

istedikleri şey gizli müşteri olarak servise gitmem ve denetlemem. karşılığında ise periyodik bakım ücretimi geri ödeyeceklermiş. ama güvenilir mi bilmiyorum.

edite geldim:

evet, süreci tamamladım. bakım sürem yakındı. hemen iletişime geçtim. süreci anlatayım:

1- gizli müşterilik için size mail gelmiş olması lazım.
    2- kabul ediyorsanız maille dönüyorsunuz. size 2 sayfalık bir sözleşme gönderiyorlar. imzalayıp, taratıp maille gönderiyorsunuz.
    3- sizi online bir eğitimi eğitime alıyorlar. grup halinde- 5-6 kişilik. hem süreci anlatıyorlar hem de sorularınızı yanıtlıyorlar.
    4- ardından size neyin ücretini ödeyeceklerini belirten bir liste gönderiyorlar. yani aracın balatası değişirse o kısım ödenmiyor. sadece periyodik bakim ödeniyor. mesela benim 650 civarı tuttu. 500 tl geri ödeme yaptılar.
    5- servisten randevu alınır. size önceden gönderilen -nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirten- forma göre süreci gerçekleştiriyorsunuz.
    6- servisten çıkarken fatura ve verirlerse iş emri alıyorsunuz.
    7-sonra bakım yaptırdığınız opel servisin sizi aramasını bekliyorsunuz- memnuniyetinizi soran- daha sonra 20 dakikadan fazla sürmeyecek olan anketi dolduruyorsunuz- 3 iş günü içinde doldurulması gerekiyor.
    8- son olarak, faturayı ve daha önce taratıp gönderdiğiniz sözleşmeyi ücretsiz olarak kargoluyorsunuz.
    9- 1 ay kadar sonra ücret tarafınızı eft ile geliyor.

gayet dürüst ve ilgili insanlar. bütün süreçte size yardımcı oluyorlar. ücreti de vaat edilen tarihte gönderdiler.
hesabın var mı? giriş yap