şükela:  tümü | bugün
 • facebook, instagram gibi uygulamalara üye olup, bütün gününü, attığı adımı dahi paylaşan adam, gerçekten "bilgilerimi izinsiz kullanıyorlar" diyorsa o arkadaşları da silebilir miyiz. komple.
 • facebook'a urun satan whatsapp kurucularinin da katildigi, twitter'da dolanan bir etiket *.

  facebook'un zaten nasil sahtekar ve paragoz oldugu apacik ortadaydi; ama her seyin kanitlanmasiyla ne kadar igrenc bir sirket oldugu da dogrulandi.

  olayin aslini merak edenler, su entry'e mutlaka goz atsin.

  en kisa zamanda, facebook'u silebilmek dilegiyle...
 • iki yıldır doğru düzgün facebooka girmiyordum. 10 gün önce facebook'a girmek istedim ama giremedim, kurtarma mailimi kabul etmedi, arkadaş fotoğraflarından onaylamadı vs, geriye tek seçenek bıraktı, telefon numaram. asla facebooka telefon numaramı vermedim, mikrofona, rehbere ulaşmasına izin vermemem bir yana telefonumda facebook, vd kullanmadım. ama nasıl oluyorsa adam benim her iki telefon numaramı da biliyor. arattım internette bunun nasıl gerçekleşmiş olabileceğini, listemdeki insanlar rehberlerine ulaşmasına izin verince adam bana ait olan telefon numarasına ulaşma şansı buluyormuş. telefon numarası bana ait, benden alması gereken bir izin bu, üçüncü kişiden benim numaramı alma hakkı olamaz. e-devlet bile böyle bir uygulama yapmıyor, yapma hakkı da yok. telefon numaram tc kimlik numarama bağlı olarak devletin sistemine kayıtlı buna karşın ben izin vermedikçe e-devlet ile telefon numaram arasında ilişki kurmuyor.

  facebookun niyeti bozuk insanlar tarafından yönetilip yönetilmediğini bilemeyiz ama ellerinde olmaması gereken, onlara sunmadığınız bilgiler var. bunun artık sizin verdiğiniz izinlerle alakası yok. üçüncü kişilerden hakkınızda veri topluyorlar. aman topladıkları veriden ne olacak demenin anlamı yok, sizin izin vermeniz gereken bir şeyi sizin izniniz olmadan alması garip ve kabul edilir bir şey değil. tuvalette fotoğrafını çekip paylaşmak tercihtir, başkası üzerinden hakkınızda veri toplanması hırsızlıktır, ajanlıktır ve kesinlikle tehlikelidir. hakkınızda bu şekilde veri toplanmasını kabul etmiyorsanız, ki bence etmemelisiniz, silin gitsin. gerçi onu bile 15 günde yapıyor.
 • rahat olun facebook paylaştığı bilgilerle türk halkının fikir üretme algoritmasını çözemez. memleketin yarısı islamcıyken ülkücü oldu. sosyal demokrat parti başkanı islama uygunluk söylemleri veriyor. bunlar iki senede oluyor. bunu bir mantığa oturtacak bir araştırmacı anasından doğmadı daha.
 • #deletefacebook kampanyası, cambridge analytica üzerinden kişisel bilgilerinizin analiz edilerek maddi&manevi manuple edilme ihtimalinizin önüne geçmeyi amaçlıyor.

  facebook'a bağlı diğer şirketler, instagram ve whatsapp'ın da kişisel bilgilerinizi paylaştığı gün gibi ortada.
 • "benim gizlim saklım yok" demeyin, zira konunun sizin gizliliğiniz veya sırlarınızla alakası olmadığını hala anlamadınız mı? konu küresel olarak yönetimin ilk ayak sesleridir. ülkeleri içeriden savaşmadan karıştırmanın halkları iç savaşa sürüklemenin hedefidir. azınlık veya farklı düşünenleri imha edebilmenin ilk adımlarıdır.

  o yüzden sizi öfkelendirecek haberler her zaman size daha fazla görünür. her zaman sizin zıt düşünceniz olan gelişmeler sizin gözünüze gözünüze en hassas zamanlarda sokulmaya çalışılır.

  ne yapabilirsiniz? maalesef sizin yapabileceğiniz hiç bir şey yok. tek yapabileceğiniz dikkatli olmak ve her "hıyarım var" diyene elinizde tuzlukla koşmamak olabilir.
 • facebook’u silin kampanyası, tüm dünyada kişisel verilerin izinsiz bir şekilde elde edilmesi nedeniyle başlamış olan kampanya.
 • iş işten geçtikten sonra yapılan kampanya.

  #75237875
 • aklın senin değil, düşüncelerin senin değil...

  maaşın senin değil, özgürlük denen şey sadece nefes alabiliyor olman...

  her gün sana dayatılmış elbiseleri giyiyor, sana dayatılmış kitapları okuyor, sana dayatılmış telefonu kullanıyor, sana dayatılmış yemekleri yiyor, içecekleri içiyorsun...

  internete verdiğin her bilgi; senden çıktığı andan itibaren senin değil...

  hepimiz bu düzen çarkının içindeki insansı robotlarız...

  doğ, oku, çalış, öl...!