şükela:  tümü | bugün
 • bir dönem tawerna müziğinin en bilinen şarkılarından biriydi bu şarkı; ayılmalı bayılmalı kılığındaki şarkıyı coşkun sabah'ından arif susam'ına kadar bütün tavernacılar en az bir kere söylemişlerdir, şarkının nakarat bölümü olan

  "deli deli del, deli del deli, deli deli gönlüm deli,
  deli deli del, del del del, del del aşkım deli"

  bölümünde ellerin havaya kaldırılıp ampul takıyormuş gibi bir hareketle müziğe zevce yapılmaları da şarkının gereğiydi.
 • bu isimde bir de mfö* şarkısı olduğuna değinmeden geçmek waryemezlik olur; üstelik bu şarkıyla eurovision'a katılmıştık ve şarkı sokaklarda da şu sözleri de içererek söylenir olmuştu:

  "yolladılar onu avrupa'ya
  kendi yolunu bulmaya
  derken bir gün iki yıl sonra
  bir de küpe takmış kulağına
  deli deli kulakları küpeli..."

  hemen akıllara gelecek olan aynı ampul takma hareketi bu şarkıda da etkin bir rol üstlenmiş, kitleleri serinden etkilemiştir.
 • (bkz: kuzu kuzu) (bkz: yeşil yeşil)
 • mashar, fuat özkan üçlüsünün 80'li yıllardan bize bıraktığı bir şarkı...
  bizlerin bizlere oyunu bu
  deli diye kesip atmak işin kolay yolu
  bunun bir başı sonu yokmu
  sebepsiz sonuç olurmu?
  dieee gider
 • ilk turkce reggae sarkisi, ama son degil maalesef.. (bkz: emre matras)
 • çok geyik sözleri olan mfö parçası. doğru hatırlıyorsam bu parçayla eurovision'da her zamanki gibi sonlarda yer almışız.
 • ele güne karşı'da bulunan mfö parçası..
 • once yukaridan sozleri okuyun, sonra bu asagidakileri okuyun.

  bu sarki nedense bende soyle bir hikayeyi dusundurur. mazhar fuat ve ozkan mahallenin kahvehanesinde oturmakta sohbet etmektedirler, fakat hepsi de mahallenin delikanlisi rolundedir, hatta tipik ali desiderodurlar. ve mahallede istanbul universitesi felsefe bolumunde okumakta olan birisi hakkinda konusmaktadirlar deli deli kulaklari kupeli diye. onlara gore o delidir cunku. sonracigima sevgili "delimiz" avrupaya felsefe masteri yapmaya gider (iki yil surmektedir master egitimi) ve de avrupadaki ozgurlukler ortaminin etkisinde kalip bir de kupe takmistir kulagina, ondan superi yoktur.
  fakat mahallenin uc delikanlisi* bu genci anlamamaktadir. yine de en harbi delikanli olan mazhar, deli diye kesip atmak kolay yolu diyerekten bu gence anlayisli yaklasmakta, sevecenlikle olayi cozebilecegine inanmaktadir. muhtemelen sarki bitince gencin yanina gidip kupeyi cikarmasi konusunda kisa bir konusma yapacaktir.
  zamanin turkiyesinin (1984) cok iyi bir parodisi oldugunu dusundugum cok guzel bir sarkidir, ayrica bas gitarlari cok superdir. oturun dikkatle baslarini dinleyin cok seveceksiniz. tahminimce bas gitar ozkan ugur tarafindan calinmistir.
hesabın var mı? giriş yap