şükela:  tümü | bugün
  • adamı günahım kadar sevmem. ama linç furyası adeta bir kar topu gibi sürüklendikçe büyüyor amk. genç ve çılgın bir adam dünyanın izlediği bir maçta sahaya atlayıp bir güzel güle oynaya koşuyor ve gol sevinci yapıyor. kimseye zarar vermiyor. adamı vatan haini ilan edenler mi dersin hapis cezası alsın diyenler mi dersin. sizin adaletinizin terazisini sileyim de pas tutmasın afedersiniz. ceza verilecek başka şey kalmadı, linç edecek başka bir şey kalmadı, genç bir adamın sahada koşup kaymasına takıldınız. herkes gücü yettiğine tabi. yiyorsa hakkınızı her gün yiyip insanlara kan kusturanlara yapın bunu.

kim istemez lan o sahaya inen tek kişi olup çılgınlar gibi koşmayı. bence muhteşem bir hatıra. neymiş efendim bizi rezil etmiş. ne yaptı da rezil etti acaba? bir avrupalının bu maç sırasında o ana vereceği tepkiyi düşünüyorum. en fazla şu olur lan;

- aman tanrım birisi sahaya girdi hahaha!!! tanrım şuna bir bakın!!!

deyip güler geçerlerdi. kısacası sorgusuz sualsiz balıklama atladığınız linç kültürünüzün amk.

edit: adamın yanlış yaptığını düşünmek başka bir şey, linç kültürüne kapılıp kanını emmeye çalışmak başka bir şey. bakıyorum herkes uzman olmuş yargı dağıtıyor burda. adam bir çılgınlık yapmış, yasal olarak suçsa zaten yapılacak olan yapılacak. ama çakal sürüsü gibi tüm yere düşenlerin etrafını sarmak da bu aralar moda oldu. psikolojinizi bir sorgulayın derim.

edit: kişilerle ilgili hiç bir derdim yok adam nedir ne değildir umrumda değil kaç para aldın falan diye kendinizi avutmayın, hepiniz farkındasınız; bahsettiğim şey tamamiyle sosyal linç.
  • tamam. sahaya girmeyi de normalleştirelim.
    elemanlar herhangi bir ceza da almasın. .
    her maç birileri girsin dursun.

sosyal medya linçlerine ben de karşıyım fakat böyle tiplere az bile yapılıyor.

densizlik, şuursuzluk ve ahmaklık.
  • her suçun bir cezası olmalı. suçları yarıştırarak bir yere varamayız.
  • bu iş şuna benzedi. kız yapınca orospu, erkek yapınca kaçamak. herkesin eşit olduğu bir yerde binlerce kişi tribünden izliyor çakalın biri takipçi kasıcam ayağına sahaya giriyor. herkes girsin sahaya. binlerce kişinini ne suçu var. onlarda takipçi kassın, ünlü olsun. bu ahmaklığın bir cezası olmalı. yapılan linç son zamanlarda yapılmış en doğru sosyal medya lincidir.
  • aslında onu linç edenler sahaya girdiği için değil de neyse...
  • lan yaptigini oven andavallar var. ıyi o zaman herkes sahaya dalsın gol sevinci yapsın. yaptigi hareketin hic bir aciklamasi yok.

youtbe atacak ve açıklamasına yazacak. "super kupa maçında sahaya dalip tutuklandim" yaptigi hareket cezasız kalmamali.
  • alım gücü düşüklüğü, işsizlik, yoksulluk, öfke birikmesi sonucu linç edecek kurban arama eğilimi.
  • türkiye hiçbir zaman aptallığa bu kadar prim veren bir dönem geçirmemişti.
    ne kadar aptalsan o kadar revaçta oluyorsun sanırım.
    bu başlık da aptallığın kutsandığı bir başka mecra olmaz inşallah.
  • (bkz: deli mi ne/#93944830)

--- spoiler ---
    ülke yine sosyal medya linci/ceza almasını düşünen kesim ve ne olacak herkes yapıyor/aklama telaşındaki kesim arasında kaldı. tabii ki sosyal emdya lincini haklı bularak örnek bir ceza kesilmesi taraftarıyım. çekilen videoda arkadaki ses "deli mi ne" şeklinde bağırıyor. yani planlı bir eylem söz konusu. gaza gelmek/heyecana kapılmak gibi durum asla değildir. cezadan yırtma çabası içinde.
    --- spoiler ---
  • haklı isyan. bunu da normalleştirmeliyiz. böyle böyle suç diye bir kavram kalmayacak ne güzel. istediğimizi yapabileceğiz. ceza falan olmayacak.