şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sinemada gelecek program fragmanlari icerisinde gururla* sunulan deli yurek dizisinin uzun metraji.
 • beyoglu sinepop'ta $ans eseri denk geldigim, deli yurek dizisinin filme aktarilmi$ halinin tam adidir bu . biz $imdilik fragmanini izlemeye mazhar olabildik tabi . bu izleti boyunca suyun icinden rambo misali ciki$lar, bazuka patlamalari, silahli tehditler gibi cok orjinal, uzerinde bayagi du$unuldugu belli olan action film ogeleriyle kar$ila$tik . o kadarina bir $ey diyemiyor insan sonucta, deli yurek bu . ama fragman sonunda alev efektleri icersinde "bumerang cehennemi" yazisini gorunce hayatimizdan $oyle bir 10 yil gitti . siz de izleyin .

  bu arada, film diyarbakir'da geciyor, okyanusya'da degil .

  biz: set, carno, umbilicus
 • deli yürek isimli duygusal magandanın, avusturalya yerlilerine karshı mucadele verdigi ,kursun dolu macera filimi.
  -deli abii dikkat et abii bi yerli gurubu daha geliyor.
  -afferim afferim,bagır daha yüksek sesle bagır ki gelen gurup 2 olsun 5 olsun.her yanımız bumerangla dolsun.
  (bkz: shebeklik yanlısh ellerde chok tehlikeli olabilir)
 • mengus bey ile bir sinema seansı öncesi rastlayıp afişinin önünden 10 dakika ayrılamadığımız, heyecanla beklediğim epik macera. "derhal koşup bunu yazmalıyım" diye düşünmüş olmama ve yukarıda set bey'in entry'sinde geçen "okyanusya'da değil diyarbakır'da" cümlesini aynen kurmuş bulunmama rağmen kısmet olmadı, "neydi bu filmin adı bumerang.. bumerang operasyonu? bumerang harekatı?" diye uğraşıp bumerang cehennemi hatırlanamadı.

  deli yürek, tespihi ve deli yürek yüzüğü ile bildiğimiz deli yürek, yine bir kız var, o kız çok saf, temiz, namuslu ve sürekli ağlamakla yükümlü. şahane patlama sahneleri olduğuna da şahit oldum. ve fakat bumerangı çözebilmiş değilim, bumerang ne ya da kimdi? işte bunlar bizi filme gitmeye zorlayan sorular olarak kaldı. heyecanla bekliyorum, ilgiyle izlemek istiyorum.
 • benimle hicbir alakasi olmayan film
 • fragmanını ilk gördüğümde beni gülmekten koltuğumdan düşüren ama daha sonra, yeşilçam'ın tipik komedi ve dram tarzının dışına çıkılmasını sağlayacak bi adım olabiliceeni düşünüp sevindirik olduğum film.
 • dizinin aksinde filmde zeynep tokus oynamamaktadir, bu durum soz konusu hatun kisinin hayranlarini uzmustur.
 • filmin sequel'i olan deli yurek bumerang cehenneminden kaci$'in da gozden kacirilmamasi gereken $aheser..
 • deli yüreği sevmeyen biri olarak sinemada nerdeyse 10 dakikalık fragmanını zorla izlediğim üstüne fragman tam bitti derken bangır diye çirkin bir isimin gözümüze sokulmasıyla sinema'da "bi gidin" nidaları atmamı sağlamış hiç çekilmemesi gereken film..
 • takriben 3 dakikalık fragman boyunca:
  "burası mezopotamya,kavga tarihle yaşıttır burada!"
  "bu memlekete ihanet eden,ekmeğini yediği yerden kurşununu yer!"
  "burada kahramanlar bitmez!"*

  şeklinde özlü sözler,quotelar duyuyoruz.anlıyoruzki afişinin bulunduğu sinemalardan hassasiyetle kaçınmak gerekir.ama bir yandan da şeytan git diyor...