şükela:  tümü | bugün
  • mürteza cihan'ın* ikinci albümü.
  • yakın zamanda çıkacak cihan mürtezaoğlu albümünün adı. heyecanla bekliyoruz.
  • cihan mürtezaoğlu'nun gün itibariyle dokuzsekiz müzik yapım tarafından yayınlanmış ikinci stüdyo albümü.

şarkı listesi şu şekilde;
    esir
    deli zaman
    silahlara veda
    bana sor
    yadigar
    yollar
    saf kuşlar
    dilek şarkısı
    teselli
    kardelen
    tam ortasında
  • meraklısı için albüm tanıtımı
  • gün sayarak beklediğim gönlümün efendisi albüm geldi sonunda!

klip tanıtımından dabelli oluyor albümün en içime işleyen şarkısına harika bir klip geliyor.
  • maalesef beğenmediğim yeni cihan murtezaoğlu albümü. fazla arabesk olmuş. tam iki tur döndüm albümü ama üçüncüye dönme hevesim de niyetim de yok.
    yani, sen yağmur dök zamanlarında bile arabesk tınılar vardı, ondan sonra da oldu, hep oldu ama... ne bileyim.
    hala özledikçe sesini bitsin bu delilik albümünü veya elimizdeki 3-5 sen yağmur dök şarkılarını dinlemeye devam edeceğim gibi görünüyor.
  • uzun zamandır beklenen tatta gelen albüm. çok hoşuma gitti, her parçası ayrı güzel. sıkı bir cihan mürtezaoğlu dinleyicisi olduğumu söyleyemem ama bu albümle birlikte öyle olacağım gibi görünüyor. başarılı işleri çok severim, hep severim.
  • arabesk değilse bile fantezi pop tadındaki ikinci cihan mürtezaoğlu uzunçaları.

sesinin rengi her zaman içten içe yürekleri kanatıyor, duygularımızı savuruyordu ama bitsin bu delilik albümünde bazı şarkılarda o arabeskimsi doz başarıyla ayarlanmıştı. üstelik hem şarkılar çok iyi, hem de düzenlemeler fevkaladeydi. bu albümde o hassas doz biraz değil gereğinden fazla kaçmış. kemanlara abanılmış, incesazlara yer açılmış, piyasaya göz kırpan düzenlemeler ile müzikal çeşitlilik yaratılmaya çalışılmış. niyet iyi olsa da maalesef eski dinleyicilerini kaybedecek gibi görünüyor. albümü benimseyip sahiplenecek yeni dinleyiciler kesinle olacaktır da o kitlenin kalıcılığından biraz şüpheliyim. ve umarım bu şüphemde yanılırım. bazen hayal kırıklıkları olsa bile, ülkenin en yetenekli müzisyenlerinden biri ile ilgili hep güzel şeyler dilemekten ve 'o delilik' bitmeseydi keşke demekten başka çare yok.
  • sabırsızlıkla beklediğim bir albümdü çünkü ilk albüm çizgisinde olacağını düşünüyordum, sen yağmur dök çizgisini zaten beklemiyordum ki o zamanlarıyla da tanışmamı sağlayan ilk albümdü.

sıradan bir fantezi - türk pop albümü olmuş, yazık olmuş çok. büyük düş kırıklığı.
  • cihan mürtezaoğlu'nun yeni albümü. tam da beklediğim tarzda, tomurcuk çiçek açmış gibi.

hayal kırıklığı yaşayanlar için; hayal kırıklığı yaşatan beklentiyse henüz başını dinlediğiniz bir hikayenin nasıl ilerleyeceği ile ilgili tahayyülünüz sizi ters köşe yapabilir. oysa bir sanatçıdan tutucu, tekdüze olmasını bekleyip hep aynı eksende eserler beklememeli. duygu evrenini koruması elbette önemli. ancak her eserinin aynı duyguyu, ritmi, yoğunluğu taşımasını istemek gelişmesini, yükselmesini, hikayesinin başka katmanlarını anlatmasını engellemek olur. oysa anlatacak daha çok şeyi var bu güzel adamın. ''yollar, uzun uzun yollar, daha gidecek çok yol var''. bakalım 'deli zaman' neler gösterecek.

(bkz: bitsin bu delilik)
    (bkz: hatırla mektupları)
    (bkz: deli zaman)