şükela:  tümü | bugün
 • fragmanını izledim, afişini gördüm. vizyona girmesine 5 gün kala facebook'ta 16-29 yaş arası tüm dişi arkadaşlarınızı en az 6 ay süreyle takibi bırakmanızı, twitter'da sessize almanızı tavsiye ediyorum. instagram için yapacak bir şey yok üzgünüm.

  edit: bu altın palmiyelik film hakkında bir tweet atmıştım, kendini çok önemli bir iş yapıyormuş sanan bir zat filmin oyuncusu ya da yapım ekibinden birine (kim olduğunu bilmiyorum) iletmiş bunu, o da kendince bana "yorumunuz çok ergence" filan yazmış - tabi bu filmi izleyecek olan asıl kitle ergenler değil doçentler, ceolar, bilimadamları olduğu için-, şimdi bir sürü ergen adamın bana verdiği cevabı rtleyip duruyor, ulan ben notificationsta bir ton çağatay ulusoy hayranı kız görmek zorunda mıyım? hay yarabbi, bu çok önemli, derin ve kaliteli yapım yüzünden başıma gelene bak ahahsdfas.
 • (bkz: manyak reçel)
 • (bkz: 5 kilo delibal 100 tl)

  ülkemizde büyük sıkıntı yaşayan romantik komedi, aşk filmi kategorisine ilaç gibi gelmiş film. biliyorsunuz ülkemizde o kadar az ki aşk filmi, nasıl düşünmüşler aşk filmi çekmeyi gerçekten bıırreeeyvo. 39 sene düşünsem aklıma gelmez türkiye'de aşk filmi çekme fikri. bilimkurgu izle, izle, izle gerçekten bezmiştik. teşekkürler çığıtay!!!
 • --- spoiler ---

  çağatay'ın ergen kitlesi bol bol ağlarken benim götümle güldüğüm tırrık film. neyse öğrenciyim diye yalan attım da vodafone 11 liraya ikili koltuğa yayılarak 3 saat dinlendim işte. paşam bipolarmış da sevgilisine zarar vermemek için intihar etmiş. haaaaassssiktir be. zibilyon tane ilaç var. beni de sevgilim öfke nöbetleri geçiriyorum diye sepetledi de hiç intihar etmek gelmedi aklıma. gittim terapiye aldım ilacımı insan oldum bitti gitti.
  çağatay iyi oyuncu. ama benim gibi psikiyatrist kapılarında yıllar geçirmiş 30'luk kadınlara böyle hikayeler yutturulmaz.
  --- spoiler ---
 • umarım filmde "deli bal zehirli bir bal türüdür, vücudunuza zararları şunlardır..." diye uyarı geçerler, yoksa filmden etkilenip deli bal sipariş edip hastanelik olacak, serumlu fotoğraflarını "#çağatay #için #değerdi #delibal" etiketleriyle paylaşacak embesil dolu bu ülke.
 • ne zaman duysam aklıma çöpçüler kralındaki şu diyaloğu getiren filmdir.

  +istiyormusun kız sidikli?
  -onun gönlüne bırakma bey ne anlar delibok
 • --- spoiler ---

  psikiyatrist kontrolünde başlanan ilaçlar, psikiyatrist kontrolünde bırakılmalıdır.

  bipolar hastalıkta ilaçlar gerçekten işe yarar ve hızlı bir normalleşme sağlar ama beyin devrelerinin bu normali kabullenmesi çok daha uzun sürer.

  bu kabullenmeden sonra genelde doktorunuzun belirleyeceği koruyucu bir tedaviyi de uzun seneler kullanmak gerekir.

  bunu oje sürmeye benzetebilirsiniz. manikür sonrası ojeyi sürüp "aaa çok güzel oldu" diyerek anında ellerinizi kullanırsanız o oje dağılır. (başlangıç tedavisi)

  bir süre ojenin kurumasını beklemelisiniz. (remisyon tedavisi)

  oje kuruduktan sonra da işiniz bitmez. yine zamanı gelince manikür için gitmeniz lazım. (sürdürüm tedavisi)

  filmdeki ana karakter bu hataya düşüp başlangıç tedavisi sonrası gelen iyilik haliyle ilaçlarını kesti. ne yazık ki olabilecek en olumsuz sonuçla karşılaştı.

  --- spoiler ---
 • konusunu okurken daha ilk cümlede gülmeye başladım 'mimarlık öğrencisi ve hobi olarak amatör müzik yapan barış (çağatay ulusoy), her genç üniversite öğrencisi gibi hayatın tadını çıkarmaktadır.' adam hem mimarlık öğrencisi hem amatör müzisyen hemde hayatın tadını çıkartıyor. abicim yok öyle bir dünya. ya da mimarlığı 10 senede falan anca bitirmeyi planlıyor arkadaş herhalde o şeyleri yapacak zaman yok o bölümde kimi kandırıyorsunuz yahu? hiç gerçekçi gelmedi yani. zaten yorumları görünce para vermeye değmeğeceğine karar verdim. belki ilerde televizyonda verirlerse izlerim.
 • afişini ne zaman görsem güldüğüm film "kendine iyi bak. çünkü ben beceremedim..." ahahahaha, aforizmanızı sevsinler.
 • hedef kitlesi twilight izleyicilerinden oluşan film.

  küçük görmekten değil yani, filmin potansiyeli bu.
  benden duymuş olmayın ama çağatay ve leyla rol gereği aşık olacak ve birbirini ağzından öpücek.