• gupse özay'ın "nurhayat'ı itici mi buluyorsunuz? daha hiçbir şey görmediniz." temalı çalışması.
    gişede iş yapacağını sanmıyorum ama yaparsa da hakan algül ve bkm etiketi sayesinde olur.
  • reklam parasını bile çıkarmamasını ümit ettiğim film, ama tabii ki çıkartacak. on binlerce, yüz binlerce kişi izleyecek, abartılı "aptallık" hareketlerine "gohohoho" diye gülecek ve film, gazete tabiriyle "gişe rekorları kıracak".

recep ivedik'i izleyen bunu da izler, belli. hatta ileride "deliha ile recep" veya "sabit* ile deliha" filmlerini bile görebiliriz.

ondan sonra elitist oluyoruz. kusura bakılmasın, hiçbir şartta kendimi recep ivedik'e, deliha'ya hayran insanlarla aynı kefeye koyamam. buna da elitizm denmez, öz saygının korunması denir.
  • zannediyorum ki ülke olarak gerizekalılaşıyoruz. züğürt ağa, kibar feyzo gibi filmleri ardı ardına sıraladığımız yıllar aklıma geliyor. şurda kuru kuru işkembeden türk sinemasına saydırmak istemiyorum ama gerzeklik ve sığlık sınırlarını zorluyoruz.
  • dün izledim bu filmi.
    hani bayramın 3. günü evden çıkamazsın biri gelir diye, kanal 7de abidik gubidik filmler olur ya zaman geçsin diye izlersin. aha öyle bir film.
    kimse kusura bakmasın.
  • bu filmin neden çekildiğinin açıklamasını yapayım.

seyirci sayısı: 1.581.000 (beyazperde.com'dan)
    sinema bileti ücreti: ~8 tl (indirim gnctrkcll filan falan ile ortalama)
    ciro: 12.648.000 tl.
    film maliyeti ~ 500.000 tl (oyunculara verilen dahil)
    cebe kalan para ~ 12.148.000 tl
    vergiyi düş, sinema payını düş, onu bunu düş. böyle her filmden cebine 1.200.000 (yüzde 10) kalsa, yılda 2 film= yılda 2.500.000 tl cepte para.

nereden geliyor bu para?
    insanların aptallığından. çünkü bu filmi ancak aptal insan izler.
    akıllılar da böyle para kazanır.
  • dun izleme talihsizligini yasadigim için hala etkisinden kurtulamadigim film.
    yasam kalitem 10 üzerinden 2 ye düştü.
  • filmdeki tek komik şey cenk durmazel'di. dişi bir recep ivedik. recep ivedik'ten ne hayır gördün de böyle dişi versiyon çekmeye karar verdin gupse? kesinlikle iyi bir komedi filmi değil. iyi komedi filmi diye hababam sınıfı'na derler. ferhan şensoy'un pardon'u iyi ve aşmış bir komedi filmidir mesela. ama gözünüzü seveyim buna iyi komedi demeyin. ayıptır günahtır.

ha cenk komikti bak. kaç saniyesi varsa hepsinde güldüm istisnasız. onun dışında, senaryo vasat. vasat abi. kötüye iyi mi diyeyim? her şeyi klişe. her şeyi. gerçekten tam bir vakit kaybıydı. absürd filan değil abi napıyosunuz ya. sizi gerçekten absürd nedir'e davet ediyorum.

izlenmeyecek film. o kadar diyorum. en son bunu cehennem 3d için söylemiştim. üstünden kaç yıl geçti, hiç böyle iddialı bir cümle kullanmamıştım siz düşünün gerisini. ya valla bak o şeftali muhabbeti filan yemin ediyorum tüylerim diken diken oluyor komik diye insana sunulan şeylere. ya yapmayın okumuş etmiş adamlarsınız, yine iyi kötü karakter yaratmayı bilen bi kadınla çalışmışsın yalan dünya'da. absürdmüş. hee absürd. hiç seinfield izlemedik çünkü biz. onların da hep insan güldürmek diyince akıllarına 31 gelirdi. ya bırak. bırak. ahmak yerine koymaktan yorulmadınız lan izleyici türk sineması. sinirleniyorum düşündükçe.
  • şimdi türkiye'de son zamanlarda bir sıkıntı belirdi. kötüye köyü demek suç oldu. ben boktan bi filmi yerin dibine sokunca niye bi boka beğenmeyen elitist oluyorum lan? film bok gibi film ve buna gülen sen salaksın.
  • fragmanında tebessüm bile etmediğim film bu yüzdende izlemeyecğim. aşağılamak gibi olmasın ama , film için millet uzaya imax kamera gönderirken bizim çektiğimiz filmlere bak. birde herkes izlesin de türk sineması küsmesin diyorlar. tee allahım...
  • antipatikler antipatiği gupse özay filmi. bu film vizyondan inene kadar sinemada başka filme bile gitmem. afişine bile tahammül edecek durumda değilim, o derece.
hesabın var mı? giriş yap