şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir insanın karizmasını tarumar edebilecek bir olgudur. sabahleyin "nasılsa akşama kadar kimseye misafirliğe gitmeyeceğim, eve geleceğim" diye düşünür ve giyersiniz..ama hayat acımasızdır..gecenin 00.30'unda benzin istasyonu marketlerinden çorap aratır adama (bkz: ben bunu görmedim, yaşadım)
  • koku bonusu ile öldürücü bir hale gelebilir.
    (bkz: postal)
  • bir asker kacak var corabinda gibi sacma sapan makaralara mazur gelinen aslinda tirnak kesmeye usenenlerin hayat sorunu haline gelen durum
  • ifşa olduğunda insanı yerin dibine, kaçacak delik aramaya, pişmanlıktan pişmanlığa sürükleyebilecek materyal.
    kız arkadaşınızla yolda yürüyorsunuz. o sırada sokakta maç etmekte (bkz: maç etmek) olan mahallenin veletlerinin topu önünüze doğru tatlı tatlı yuvarlanıyor. veletlerin "abi top! abi top!" nidaları arasında en artiz tavırlarınızla topa dömi vole bir vuruş yapıyorsunuz. ancak topa vurmanızla birlikte ayağınıza bir numara büyük gelen kösele ayakkabınız da ayağınızdan fırlıyor ve 5 metre ileriye savruluyor. "nasıl olsa ayakkabıyı çıkarmııcam" diyerek giydiğiniz delik çorabınızın içinden fırlayan başparmağınız patates misali ortaya çıkıyor. siz bir baş parmağa, bir kız arkadaşınıza bakıp ayakkabınıza doğru tek ayak üzerinde seyirtirken kız arkadaşınız da aksi yöne doğru hızlı adımlarla ilerlemeye başlıyor...
  • kadın cinsi hiçbir şeyden bu kadar çekmedi. delinmeyen kadın çorabı üretebilirim diyen bir babayiğit bulursam çorap sektörüne atılıp ortalığı duman etme planım var. bu ne lan? incesi-kalını-musu-opakı ne zıkkım çeşidi varsa hepsi birkaç giymeden sonra deliniyor abicim. hem de ısrarla başparmak kısmından. çizmemin içinde tek başına özgürlüğünü ilan etmiş bulunan ayak başparmağımı sabahtan beri en az 4-5 kere çizmeyi çıkarıp çorabı çekiştirerek o varoş görüntüsünden kurtarmaya çalıştım ama nafile. akşam bir arkadaşımı alıcam eve gitmeden, eve girer girmez çıkarıp hani teğetti lan hani teğetti bühüüü diye duygu sömürüsüne bağlamayı düşünüyorum. her seferinde yeni maymunluk üretmekten fenalık geldi. lanet olsun böyle çoraba be!
  • nasıl olup ta her seferinde dolaba geri döndüğü anlaşılamayan çoraptır. çoraplarınızı sabah karanlıtka giyiyorsanız, vay halinize
  • zamana yenik düşmüş bi' emektar. emekliye ayırıp odanın yüksekçe bi' yerine astım.
  • insanı hayattan soğutur.