şükela:  tümü | bugün
  • fragmanı ile nefes kesen, gişesinin bol olacağını düşündüğüm sinema filmi.

23 kasımda ilk izleyeceklerden biriyim. o zaman bu başlığa fikirlerimi yazmak için yine döneceğim.
  • neo osmanlıcıların sayısını arttırmak için yapılmış filmlerden biri daha.
    ben toros dağlarının çocuğuyum, dadaloğlunun ferman padişahın dağlar bizimdir dediği dağların.
    türkmen in aslı isyankardır, kimsenin boyunduruğuna girmez. padişah da allah ın kuludur. kula kulluk edilmez. ne fazlası vardı bizden ? bunu düşünmek lazım.
    adam gibi hollywood filmleri kadar iyi bir çanakkale zaferinin filmini yapın da izleyelim hem dünya bir daha anlasın türk'ün gücünü.
  • evet film iyi olunca bu tipler peşi sıra dökülüyor.
    fragmanını az önce izlediğim filmdir. izlemiş olduğum fragmanda aman aman bir dini referans da görmediğim için kendi adıma rahatsız edici bir unsur bulamadığımı belirtmek isterim. olmayan sebeplerle emsallerine göre kaliteli olduğu her halinden belli olan bir filmi çamurlamakta ancak ekşi sözlük'e yakışırdı. neyse.

sonuç olaral tarihimizde olan bir olay hakkında yapılmış sağlam bir eseri neo-osmanlıcıkla eşleştirmek saçmalıktır. bu neo-osmanlıcı gerizekalılar olmasa osmanlı yine bizim tarihimizde olmayacak mıydı ? kavramların cılkını çıkardılar afedersin.
  • az önce fragmanını izlediğim ve hayran kaldığım film. umarım fragmanı kadar güzel bir film olur. işin kötü yanı ben bu filmi sinemada izleyemeyeceğim. çünkü göt kadar küçük bir ilçede yaşıyorum ve sinemayı geçtim 1 tane kafe bile yok. şansımı sikeyim.
  • bayağı fantastik dolu dolu bir film olmuş gibi görünüyor. gişesi bol olsun.
  • fragmanı efsane en son göktürk 3 lemesi tanıtımında bu kadar heyacanlanmıştım.
    fakat 0 tanıtım ? youtube önerilerinde sunmasa ve görmesem bende farketmiyecektim.
  • erkan petekkaya'nın vlad tepeş rolünü üstlendiği film. sırıtmamış, yakışmış da hani.

türk sinemasında, modern tekniklerin ışığında ve geniş sayılabilecek bütçeli aksiyonlu dönem filmleri daha yeni deneniyor sayılır. bu film de, iyi örneklerden bir tanesi olacak gibi duruyor. daha oturacak şeyler var tabi, ama diriliş ertuğrul ile beraber kostüm, anakronizmin azaltılması ve özellikle karakter seçimleri çok iyi olmaya başladı.

deliler ekibi gayet iyi seçilmiş, epey karizmatik yansıtılmış ve ayarında teçhizatlandırılmış.

elalemin götünden uydurduğu efsaneleri sinemaya aktardığı bir dünyada, bizim gayet yaşanmış, kültürümüzün parçası olan olayları, birimleri, kişi ve oluşumları sinemaya aktarmamız, bu hikayeleri işlememiz lazım.

zira, dünyanın duyması, öğrenmesi, saygı duyması gereken birçok gerçek kişiler ve olaylarla, kahramanlıklarla dolu bir tarihimiz var.

benim hayalimse, bir gün atsız'ın bozkurtların ölümü romanını iyi işlenmiş bir senaryo, sinematografi ve görsellikle beyaz perdede izlemek. o göktürk döneminin göçebeliğini, otağlarını, günlük yaşantısını izlemek lazım.
    o büyük yağmur sahnesinde, yiğitler ölüme yürürken hüngür seperek ağlayalım.

velhasılıkelam, o kemçük ağzınıznan "ılmımış ıhıhıh" dsmeyr. ülkem, evim ve yurdum dediğimiz yerin sinemasına, değerlerine sahip çıkın. destek lazım ki, bu adamlar da yeni filmler çeksinler. kendi ayağımıza sıkmaktan ilerleyemiyoruz toplumcanak.
  • youtube video arası reklamında teaserı ile karşılaştım ve atlamadan sonuna kadar izledim. bu her şeyi açıklıyor bence sinema gösterimine gideceğimi tahmin ediyorum.
  • kam ana duasında seslendi ''huuu delulerr''
    göğ tengri duyar sesimizi
    bir börüdür yol gösteren
    sen demir kazık de bense hep ötügen
  • fragmanını izleyip beğendiğim filmdir. bok atan arkadaşlar, aynı görsellik ve aynı konu ile türkler yerine vikingleri anlatan bir film olsa ayılıp bayılıp izlerler. hollywood yapımı süper kahraman filmleri karşısında bizim tarihimizi mistik öğelerle anlatan ve nispeten gerçeğe dayalı filmleri izlemek keyif verecektir bence. ha, süper kahraman filmlerini de severek izlerim o ayrı ama tarihinde kahramanları bulunmayan (ve hatta tarihi olmayan) bir ülke bu şekilde kahramanlık filmleri yaparken gerçek kahramanları bulunan bir tarihe sahip ülkemizde bu şekilde filmlerin (geç de olsa) yapılması (hakkıyla yapılması diyelim) sevindirici.