şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bazen geliyor hakikaten de bu his. gelirken beraberinde müthiş bir yalnızlık hissi de getiriyor yalnız. ya da müthiş bir yalnızlık hissi delireceğini sanma hissini de getirebiliyor. herhangi birini yanında hissedebilen birinin bu hisse kapılabileceğini hiç sanmıyorum.
  • bazan- çok nadirattan ama- mutluluktan olur bu. çok şükür..
  • insanı derin düşüncelere sevk eden sanrı. o kadar reeldir ki hissettikleriniz, aslında bunun bir gerçek olduğunu bilirsiniz ama kabullenemezsiniz. delirmek aslında o kadar imkansız bir şey değildir, zor değildir bunu görürsünüz. acaba dersiniz, acaba, acaba sonum böyle mi olacak ?
  • şu sıralar çokça hissettiğim durum.sanki yakın zamanda çok kötü bir şey olacak ve ben de üstesinden gelemeyip delireceğim.
  • bir çeşit kaçış.
    insan delirmek istiyor bir noktadan sonra. bilinç kaybolsun ki acı son bulsun istiyor. ama yarış oyunlarında yol dışına çıkınca çarpıp geri dönülen görünmez duvarlar gibi, insanı oyunun yani hayatın içinde tutan duvarlar var ve ha deyince deliremiyorsun. intihar etmenin bir güvenlik duvarı açığı olduğunu sanıp oradan dalmak ise, durum patolojik değilse, büyük bir yanılgı.
  • zor bi çocukluktan çıkıp zor bir ergenlik geciriyorsaniz, kendinizi virt zirt içinde bulacağınız sanrı.
    (tabi bazen gerceklesebiliyor herhalde)

zordan kastım, aile içi yoğun psikolojik ve fiziksel şiddet iklimi iste.
    her gün. her allahın günü. mutsuzlugun ve gerginliğin dibini tarayan, saatli bomba gibi iki ebeveyn. her gün patlama ve her gün buna maruz kalan ben. kum torbaları gibiydim.

şöyle düşünüyordum,
    "mutsuzluktan ve umutsuzluktan ölünebilseydi ölürdüm herhalde. ama ölmüyorum. o halde delirebilirim. o da olumlu. çünkü bisey olması lazim. böyle hayat mi olur lan?"

bi ara da çocukları ve gençleri vuran kanserlere merakım vardı. kanser olursam beni severler herhalde gibi gelirdi. o derece sevgiden uzak yıllardı.

deliliğin kıyısında gezdigini hissediyosun ve çok kuvvetli geliyor o his. bi ara kollarimi keseyim dedim de, çok kayda değer bi zarar verememistim kendime.

demek o kadar delirmedim diye düşünmüştüm o zaman.
    delirmek; zannetmenin ötesinde arzulanan ve ihtiyaç duyulan bisey olabiliyor, bu koşullar altında yani.