şükela:  tümü | bugün
  • daha once firsat bulup da delirmemi$ olup deliligi kotu bir ruh hali, sevimsiz bir sifat olarak gorenlerin, zaman zaman icine du$tugu durum. halbuki bir i$ toplantisinin ortasinda masaya cikip futursuzca masturbasyon yapip bundan da zevk alacak zihinsel ozgurluge* sahip olmak korkulacak bir$ey olmamali. ne varki i$ toplantisindayken mudurun delirmesinden korkmakta fayda vardir, zira guzelim takim elbisenizde yogun sperm lekeleriyle eve donmek, ailenin $upheci baki$larina maruz birakacaktir sizi...
  • ... uzun zaman once yendigim bir korkudur.
    darisi basiniza.. *
  • belirsizlik, çözümsüzlük gibi insanın elini kolunu bağlayan durumlar karşısında dünyanın ve hatta evrenin ne kadar büyük, insanın birey olarak ne kadar küçük ve çaresiz olduğu hissedilir ise yaşanan bir korku çeşidi. sanrı. çünkü insan delirdiğini bilmez. delirmekten korkulmaz eşikteyken. delirmek için delirir. deli olmak mutlak bir mutluluk çeşidi, bir kabulleniştir.
  • deliliğin o kadar uzakta olmadığını farkettiğinizde, belki sadece bir kaç adım uzakta ve milyonlarca adım yakınınızda olduğunda, delirmek ve muntazaman sürdürmekte zorlandığınız hayatın idamesini az kaldı bırakacak olduğunuzu hissettiğinizde başa gelir. böyle anlarda iyi bir sebep bulmaya çalışırım, suyun dışına çıkmak için genellikle bulamasam da hala burdayım. belki de burda olmak için iyi bir sebep bulduğumda gerçekten delirmiş olacağım.
  • arkadaşınızın, manik depresif abisinin durumunu anlatırken bahsettiği belirtileri duyunca ufak ufak ortamdan uzaklaşmak...
  • ölümden korkmak gibidir. geldiğinde deli olduğunuzu düşünmediğiniz için deli sayılacağınızdan, sadece deli olmayanların korkusudur. çevrenizde sevdiğiniz akıllıların sizin deli olmanıza üzülmeleri dışında, deli bireyin üzüntüsü deliliğinin çeşidine göre değişebilir, "deliye her gün bayram"sa deli olmaktan korkmamak gerekir. sorun topluca, sevdiklerinizle beraber delirmektir. arkada üzgün akıllı kalmamalıdır.
  • hali hazırda delirmiş olmak da var. ya ben bir deliysem de kimse bana söylemiyorsa diye bir korku sarar benligi zaman zaman. ne de olsa deliler bilmez deli olduklarını, herşey normal seyrindedir ki.(bkz: ben deli degilim)
  • böyle düşünecek kadar aklım kaldıysa henüz delirmemişimdir düşüncesini de beraberinde getirerek rahatlatır...
  • delirmekten delicesine korkmak akilli olmayi veya akilli gorulmenin agirligini kaldiramamak ile esdegerdir.* ayrica biraz delilik oyle fena bisey degildir.
    (bkz: normal anormal)
    (bkz: anormal normal)