şükela:  tümü | bugün
 • hayatımda gördüğüm en "rahatsız" filmler sıralamasında ilk üçe kesin giriş yapan bir amerikan filmi olan deliverance, başka parlak işleri olmayan yönetmen john boorman'ın 1970'lerde yapılmış küçük prodüksiyonlu filmi. başrollerinde jon voight, burt reynolds, ned beatty olan deliverance'a bir macera ve psikolojik gerilim filmi denebilir mi acaba?

  dört şehirli arkadaş hafta sonu için bir nehre kano gezintisi yapmaya gelirler. nehir hilibili ve redneck bögesi olan georgia dağlarındadır, bir baraj inşaatı yüzünden birkaç ay sonra büyük bir göle dönüşecektir. şehirli çocuklar doğanın ve bamaşka kanunlar ve kurallara bağlı yaşayan bölge köylülerinin karşısında tavır almakta zorlanırlar, kano gezintisi hiç de sandıkları gibi olmayacaktır.

  oyunculuğun gerçekten de had safhada başarılı olduğu bu rahatsız film bir sineklerin tanrısı hikayesi yaşamak için illa da çocuk olmaya ve ıssız bir adaya düşmeye gerek olmadığını bize kanıtlamayı görev edinmiş gibi. görsel efekt adına hiçbir şey kullanılmamış, görüntü yönetmeni aynı zamanda senaryonun uyarlandığı romanın yazarı. özellikle kayaking, rafting gibi sporlarla uğraşanlar seyretmemeye çalışsın derim.

  bu vesile ile filmi izlememe önayak olan saruman*'a teşekkürü borç bilirim.
 • feci yamultulmus bir turk versiyonu da mevcuttur, cuneyt arkinli fikret hakanli
 • sezen aksunun deliverenini ararken şarkının sırf "deliver" kısmını yazdığınızda bulduğunuz, dinlediğiniz ve sevdiğiniz bir yanni parçası
 • baby d nin bildigim kadariyla tek albumu. bu kadar saglam bir albumle ba$layip gerisini getirmeyip ayip etmi$ baby d. içinde birkaç tane de live parça olan, ba$tan sona dinlenesi drum n bass $oleni.
 • arama tesadüfü ile bulunan güzel şarkının, bulunan yeni halinin adı aranarak elde edilen bir başka müzikal parça vardır. o da beğenilmiştir. ve vangelis yazar solunda
 • orphanage - by time alone'dan bir şarkı.

  remembering the day we took eachother's hand
  but in our minds we knew we would lose a friend
  out here we think, we gaze and look above
  every star for everyone we've loved
  i don't hear and i don't see but
  as my guardian he is here with
  me ...

  we are what you'll lose
  deliverance is what you will gain
  nothing else to choose
  but deliverance from the pain

  my feelings are mixed, like living apart together
  but in my sleep i know he's with me forever
  this time it's him who's says that it's ok
  helping me to get over the previous day

  lacrimosa, dies illa

  in heaven reunion will take place
  so take my hand have no fear

  lacrimosa, dies illa

  through my laughs and through my tears
  i'm overwhelmed by memories
  not in one day nor in years
  we will forget you've disappeared

  (dedicated to opa van der aa)
 • saruman'la birlikte insanlara seyrettirmekten sapıkça bir zevk aldığımızı fark ettiğim, night vision'u bozuk, çılgın film. ya da saruman'ın deyişiyle: (bkz: deliveren)
 • ilk defa çok küçük yaştayken izlediğim psikopat john boorman filmi,ilerki yıllarda izlediğimde de rahatsız ediciliğinden hiç bir şey kaybetmediğini gördüm,filmdeki şiddet dozajı da az bulunur cinstendir,ormana kamp yapmaya ,dolaşmaya gidecek olan insanların kesinlikle izlememesi gerekir..işin ilginç yanı bu film çok eskiden sansürsüz olarak tv de yayınlamıştı,ilk olarak küçük yaşta izlediğimden dolayı beynimde dermanı olmayan yaralar açmıştır..kesinlikle aile,sevgili,veya hassas insanlarla izlenmeyecek bir film..sevseniz de sevmeseniz de bu john boorman..
  (bkz: 7 yasindaki cocuga evil dead i izletmek)

hesabın var mı? giriş yap