şükela:  tümü | bugün
  • yillar icinde kalitesi dusup iyiden iyiye cope donusen seri.

d620'den (2007) e7450'ye (2107) kadar (2014-2016 haric) 5 farkli latitude modeli kullandim/kullaniyorum. sorun artik dis malzeme kalitesindeki dususu de gecmis durumda.

2014-2016 arasinda kullandigim thinkpad gercek bir is laptopunun ne oldugunu gosterdi.
  • saçmalıyor musun?

dellemc şu an da son kullanıcı ürünlerinde altın çağını yaşamakta. :)

hp'nin domine ettiği özel sektör, lenovonun zararına aldığı kamu ihaleleri filan bitti hocam. şu anda satış rakamlarına bakarsan dell türkiye piyasasının en büyük dilimine sahip, kaldı ki satış sonrası ürün değişimi konusunda da hp'nin yaklaşık %47 daha altında.

uzatmıyorum 7480 + xps13 kullanıyorum taş gibi makineler.
  • neye gore savunuldugunu anlamadigim laptop serisi.

baslik latitude ile ilgili, cevap xps. (edit: pardon, latitude 7480 de varmis)

konu serideki laptoplarin kalitesinin dusmesi (serinin kendi icinde karsilastirilmasi); cevap ise pazar payi, lenovo'nun zararina satmasi ve hp'nin urun degisimi orani. ilginc. bir firmanin pazar payi olarak altin cagini yasiyor olmasi urunlerinin kalitesinin gecmise gore dusmesinden bagimsiz olabilir. mesela rakipler piyasadan veya segmentten cekilebilir vs...

edit: ayrica ismi gecen 7480 modelinden ekipte ise baslayan iki arkadasa geldi. bir tanesine ilk haftanin sonunda anakart degisikligi yapildi, ikinci hafta sorun tekrarlayinca makine degistirildi. diger arkadasin da daha bastan pil omru 2 saatin altinda diye pil degisikligi yapildi.
  • 2012'den beri showroomda kullanıyoruz bir kaç adetini. taş gibi makinelerdir. birinin klavyesine bir fincan nescafeyi boca ettiler 5 yıl sonra, bazı tuşlar yanıt vermediği için harici klavye taktık, onun dışında gayet iyi çalışıyor. lenovo thinkpad de farklı bir case studydir, onu da ayrı tutarım. hp denilen çöpün bu ikisi ile anılması ne kadar yazık.
  • e6430 modelini 4 yıldır iş için (hor) kullanıyorum. hardware, performans mükemmel. taş gibi alet, halen ilk günkü gibi.

bir gün evdeki toshiba'm öldüğünde bir tane de bundan eve alacağım.
  • thinkpad ile kapışır. kısmen daha çirkindir. ama dell'dir.
  • gerçekten taş gibi, tıkır tıkır maşallah ama ben sanki donanımının hakkını veremiyor diye düşünüyorum.
    16gb ram, 250gb ssd, i7 7. jenerasyon işlemci var ancak halen tatlı takılmalar olabiliyor chrome'da.
    bunun dışında açılış süresi de bana çok makul gelmiyor. power'a basıp bilgisayarın hazır konuma geçmesi 50-60 sn buluyor.
    bilgisayarda yüklü ekstra hiçbir program da yok ki istesem bile kuramam. ıt'nin belirlediği programlar sadece.

belki bizim it departmanı bir şeyleriyle oynamıştır. onu da kirası bitip 100 dolara satın alınca öğreneceğiz.