şükela:  tümü | bugün
 • espresso yapmaya uğraşmadığınız sürece tatminkâr olacaktır. filtre ve french press methodları için oldukça uygun fiyatlı, minik hacimli, pratik bir çözüm. netekim espresso yapmak isterseniz gerekli consistency kendisinden beklenmemelidir. bu da lezzetli bir espresso için en önemli şeylerden biridir.
 • 22 şubat 2014 itibariyle electroworld (bimeks) den 120tl'ye aldığım kahve öğütücü.

  espresso için öğütülecek kahvedeki consistency nedir henüz anlamadığım için bir yorum yapamıyorum, ama lavazza'da çektirdiğim kahve ile (lavazza'dan) çekirdek olarak alıp kendim çektiğim kahve arasında dikkatli bir bakışta bir fark göremedm.
  ürünü almadan önce evde 750gp espresso için çekilmiş kahve stoğu olduğundan çok merak ettiğim halde halen bu makina ile çekilmiş bir kahve içemedim, o nedenle tad olarak bir yorum yapamıyorum. ama görüntünsünün çok tatlı olduğunu ve delonghi bco420 nin yanında çok şık durduğunu söyleyebilirim.
 • fiyatı novabazar'da 84 liraya düşmüş kahve öğütücü. espresso için yeterli incelikte kahve öğütememesi sorunu durumu servise bildirdiğinizde ufak bir hileyle giderilip akıllara zarar bir performans verebiliyor. hatta istendiğinde espressodan daha ince kahve çekebiliyorsunuz (türk kahvesi inceliği)

  http://tinyurl.com/oymjwl5
 • sözen'in el değirmeni ile arasında kaldığım alet. tavsiyesi olan yeşillendirirse sevinirim.
 • performansından gayet memnun olduğum kahve öğütücü.

  yaşadığım tek sorun ise; öğütülen kahve, hazne içerisi nemli olmamasına rağmen sanki nemliymiş gibi hazneye yapışıyor. sanırım statik elektriklenme tarzı birşey oluyor.

  edit: kahvenin yağından dolayı yapışma oluyormuş. aletle ilgili bir durum yok yani bu durumda. bilgi için oolon colluphid'e teşekkürker.

  edit 2: soranlar oldu; bu makinayla öğüttüğüm kahveyi aeropress ile hazırlıyorum.
 • sahip olduğum en kötü delonghi ürünü. espresso için almıştım ancak bu makine sadece french press ve kahve makineleri için öğütme yapabiliriyor. kısaca türk kahvesi için falan bu ürünü alayım demeyin.
  edit: teknik servise götürüp derdinizi anlattiğinizda küçük bir işlemle daha ince öğütüyor.
 • fiyatına göre en iyi öğütücülerden.

  espresso makinesi kullanmıyorsanız,
  french press, hario, filtre kahve makinesinde vs. demliyorsanız hiiiiiiç sözen le vs. uğraşmayın. alın kg79 koyun kenara keyfinize bakın.

  avantajları: ucuz, hızlı, pratik
  dezavantajları: kahve haznesi plastik olduğu için elektriklenme yapıyor, etrafa kahve saçılıyor.
  ek özellik: bir takım modlamalarla türk kahvesi inceliğinde çekebilirsiniz.

  ha derseniz ki ben de para bol, 600-700 liram hazır, o zaman başka şeyler konuşabiliriz.
 • standart bir ev kullanıcısı için gayet iyi, ama işi bir adım öteye götürüp pour over yapmak isteyenler için hiçbir işe yaramayacak olan alet. zira en kalın ayarda bile çekseniz tozlanma yapıyor. yani simetrik çekilmiş bir kahve sunmuyor kesinlikle.
 • kahve öğüten delonghi ürünü. espresso için almıştım ancak bu makine sadece french press ve kahve makineleri için öğütme yapabiliriyor. kısaca türk kahvesi için bu ürün uygun değil. ancak, teknik servise götürüp derdinizi anlattiğinizda küçük bir işlemle daha ince kahve öğütüyor.
 • espresso için kahve öğütmek isterseniz küçük bir parçadan söz ediliyordu, değirmen kısmına takılan. onu türkiye'de bulabileceğimi bir yer bilen varsa bir ses versin.