• az önce kendileriyle gerçekleştirdiğim uçuş oldukça konforlu geçmiş amerika havayolu şirketidir. az sonra istanbul uçağım var darısı thynin başına...
  • ucaklarindan biri acil inis sirasinda yakitini bir ilkokulun ustune bosaltarak onlarca cocugun yaralanmasina sebep olmus efso bir havayolu sirketi.

plane dumps fuel over elementary school

link 2
  • performans primi olarak çalışanlarına (genel müdür, direktörler ve diğer üst düzey yöneticiler hariç) 2 maaş ya da yıllık gelirlerinin %16.6'sını dağıtacak olan havayolu.

https://www.cnn.com/…rofit-sharing-delta/index.html

özellikle abd içerisinde benim gözlemlediğim kadarıyla eğer insanlar delta ile uçma şansları varsa başka havayollarını deneyimlemiyorlar bile.

sanırım türkiye'den herhangi bir havayoluyla anlaşmaları yok ama air france ve klm ile anlaşmalılar. aynı zamanda atlas global de air france ve klm ile anlaşmalı fakat dostumun dostu dostumdur gibi bir durum işliyor mu emin değilim.
  • abd içinde 2 uçuş gerçekleştirdiğim havayolu firması. öncelikle gerçekten hostesleri yaşlı. orta yaş vs. değil, yaşlı. ancak duyduklarıma göre abd'deki hizmet standardı en yüksek havayollarından biri. bir thy konforu beklemeyin; ancak bir air algeria da değil yani.
  • küçük olduğu yıllardaki rakiplerinin sorunlarını yaşamayıp aradan sıyrılarak 1980’lerin amerikasından günümüze çok hızlı büyümüş havayolu şirketi.
  • line oriented evaluation (gerçeğe yakın ortamlarda uçuş simülasyonu) esnasında yaşananların geniş çaplı analizi sonucunda, kaptanın pilot flying (uçuşu kumanda eden pilot) rolünü aldığı zamanlarda kokpit ekibinin yaptığı hata sayısında artış belirlemiş olan şirket.

bundan ötürü kaptan pilotlarına, uçuşun düşük iş yüküne sahip fazlarında pilot monitoring (uçuşu gözlemleyen pilot) rolünü almalarını tavsiye eder. böylece uçuş planını daha iyi ele alabilir ve izleme eylemini daha kapsamlı bir şekilde gerçekleştirebilir.
  • mart ayindaki new york ve boston ucuslarimi covid-19 nedeniyle, birini mil iade, digerini de iki sene icinde kullanmak uzere ucus hakki verdi. diger havayollari bir senelik iade etti, ama once bir sene, sonra otomatik iki seneye uzatmasini takdir ettim

iki sene icinde umarim gonul rahatligiyla ucaga bineriz artik
  • haziran ayındaki uçuşumu iptal eden hava taşımacılığı firması. paris aktarmalı boston uçuşuydu. 8 hafta içinde kartıma iade edeceklermiş. şu vaziyette 2 yıl içinde kullanma şartıyla kredi verecekler diye tahmin ediyordum ama sağolsunlar direkt iade ediyorlar. hem de expedia üzerinden almıştım bileti.

ilerde amerika'ya gitmem gerekirse kullanmaya çalışacağım delta'yı.

edit: gün içinde iade ettiler, bu kadar hızlı olmalarını beklemiyordum.
  • bu sabahki atlanta - san antonio uçuşunda uçağın hareket etmesine 5 dakika kala fazla yolcu olduğunu söyleyip gönüllü iki kişi aradıklarını anons ettiler. iki kişiyi akşam uçuşunda yeni bir bilet, kişi başı 1000 dolar ve hediye kartı verdiler. parayı duyunca yaklaşık 15 kişi gönüllü oldu. hostesler yolcular inerken bir kere özür diledi.

söz konusu doluluk bence dolu değildi. zaten orta koltuklar boş şekilde uçuyor uçaklar. sanırım arka koltuğa stand by yolcu aldılar ve doğrudan uçaktan indirmek istemedikleri için böyle yaptılar.
  • okyanus ötesi uçuşlarda tercih edilebilecek skyteam üyesi havayolu. hem uçaklarını yenileme hem de kabin içi hizmetlerinde iyileştirmeler sayesinde eski kötü ününü geride bırakmışa benziyor.
hesabın var mı? giriş yap