şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hakkında girilen olumsuz yorumlar var fakat ben hiç sorun yaşamadan cihazımı gönderip aldım. kendilerini geliştirmişler.
 • haklarında olumsuz yorumların çok fazla olduğu servis.

  bende fikir sahibi olmak üzereyim, şöyle ki:

  06.05.2014 tarihinde telefonumu* ankara yetkili bayiileri olan mobiltech iletişim'e, telefonun çok geç şarj olması şikayetimle teslim ettim.

  15.05.2014 tarihinde telefonu geri aldığımda, telefonuma su kaçtığı ve yetkisiz müdahalede bulunulduğu iddiasıyla garanti dışı kaldığını ve onarım için (anakart değişimi) 350 lira ödemem gerektiğini söylediler. bense telefonu aldığından beri kılıfından çıkarmayan, yetkili servisten başka hiç bir yere götürmeyen bir insan olarak durumu kabul etmediğimi, daha 1 yıl garantisi bulunan biri olarak gerekirse tüketici hakem heyetine taşıyacağımı bildirdim.

  başıma gelen bu aksiliğin ankara bayiilerinin fevri bir tutumu olduğunu ve çözüm yolunda adım atacaklarını düşündüğüm için konuyu, şikayetvar ve donanımhabere de taşıdım.

  donanımhaber linki için bkz: http://forum.donanimhaber.com/…/f_//tm.htm#92077084

  bundan sonrası için beklemedeyim, 22 mayıs 2014'te tüketici hakem heyetine gideceğim. bakalım neler olacak.
 • sorunuma çözüm bulan servis.

  gerçi bu zaten yapmaları gereken bir şey ama nasıl ki şikayetlerimizi yazıyoruz, memnun kaldığımız şeyleri de burada yazmak gerekiyor.

  istanbul merkezlerinin profesyonelliğinin mutlaka genele yayılması gerektiğini düşünüyorum, ankara bayisindeki aksaklıklar umarım kısa vade de çözülür.
 • garanti kapsamında değiştirdiği şişmiş bataryaların yerine, orijinal olmayan, gücü düşük, nfcsi çalışmayan bataryalar gönderen teknik servis.
 • ısrarla belirtmeme rağmen, bana tekrar nfcsi çalışmayan batarya gönderen teknik servis. bu üçüncü batarya değiştirişim oldu, bakalım daha kaç kere değişecek.
 • tüm üçkağıtçılıkların anası bir servis. kendi kendine bozulan telefonu gönderdiğimde sözde müşteri temsilcisi '' beyefendi telefonu düşürmüşsünüz, bu yüzden garanti kapsamı dışına çıktı, 490 tl + kdv karşılığında onarabiliriz '' demesinin ardından çıldırtmışlardır beni. arkasından numaralarını yemediğim için sözde bir üst yetkili arayıp özür dileyip telefonu onaracaklarını ifade etti. neyse telefonumu akılları sıra onarıp göndermişler ama sony z1 modelli telefonumun alt hoparlör kapağını çıkarıp göndermişler nedense. aradığımda onu kendiniz yapıştırın artık göndermeyin bir daha gibi laubali bir cevap verdiler, neyse dedim geçtim. telefon 3 ay sonra aynı problemi verdi gönderdim, 10 gün sonra geri gönderdiler hiçbir sorun yokmuş bu yüzden yazılımını güncellemişler sadece. üstelik sim kart yuvasındaki minik aparat yok, naptılar bilmiyorum. bir de kargo ücretini ben ödedim. müşteri hizmetlerini arayıp kargo ücretini neden ben ödüyorum diye sorunca '' beyefendi ödemek istemiyorsanız ödemeden önce bizi arayıp belirtseydiniz, kendi hesabımıza yazdırırdık '' gibi akıllara zarar bi cümle kurdu. neresinden tutarsam elimde kalıyor bunlar. birkaç arkadaşım da bu durumlardan muzdarip. size tavsiyem ürün alırken bu servisten uzak durun, durdurun.
 • sadece batarya değişimi gereken ve bu arızadan dolayı kendilerine 3. defa gelen telefonu fabrika ayarlarına döndürerek bütün kişisel verilerimi kaybetmeme neden olan gerizekalı insanları bünyesinde barındıran bir servis.
 • hayatımda gördüğüm en berbat servis. bunların eline düşüceğine karakola düş daha iyi. 1 aylık sony xperia z3 marka cihazımı bozulduğu için verdim. 5 gün sonra aradılar cihazına su girmiş garanti kapsamından çıkarıldı dendi. 700 lira masrafı var yapalım mı dediler. eyvallah yurtdışı planım var 5 iş günü içinde yapabilecekseniz yapın dedim. tabi ki 5 gün içinde elinizde olur bizzat kendim ilgileneceğim dedi kibar bir arkadaş. 5 gün sonra aradım telefon ne oldu diye 900 lira masrafı var sizden yapılması için onay bekliyor dediler. 700 lira demiştiniz ve onay vermiştim dedim. tekrar kontrol ediyorum dedi kısa süreli sessizlikten sonra kusura bakmayın 700 liraymış onay veriyorsanız yapıyoruz dediler. tekrar eyvallah yapın dedim ama acelesi var ona göre davranırsanız memnun olurum dedim. ilgilenecekleri söylediler kapattık. 4 gün sonra aradığımda anakart şiparişi için sizden onay bekleniyor. onay verdiğiniz taktirde tamirine devam edilecek. anakart ve işçilik bedeli 700 lira dediler. lan taşak mı geçiyorsunuz insanla kaç kere onaylayacağım dedim. tekrar aynı konu için onay isterseniz oraya gelip kanunun hiç onaylamadığı şeyler yapacağım dedim. yaklaşık iki hafta sonra aramamda tamir edildiği gelip alabileceğimi söyediler. kargoyla yollayacaksınız diye konuşmuştuk dediğimde yine o muhteşem cevap geldi. kargo tesliminde sadece nakit ödeme yapabildiğinizden dolayı onayınız bekleniyor dedi. hala sakin bir şekilde(sakinim çünkü şikayet edeceğim onlarda beni edemesin diye) kargoyla yollayın dediğimde bunu söylediniz bende onay verdim zaten dedim. peki en geç yarın elinizde olur denilen telefondan iki gün haber gelmeyince yine aradım. hangi kargoyla gelecek takip numarası falan hiçbir bilgilendirme yapılmadı ve hala elime geçmedi dedim. ve yine muhteşem cevap sistemde elden teslim alacağınız gözüküyor kargoyla mı yollayalım dediler. bende daha fazla dayanamayıp yok götünüze sokun o şekilde teslim almak istiyorum diyip kapattım telefonu. bügün ortalığın anasını sikmek üzere servise gittim. oraya kendinden geçmiş bi kızı koymuşlar atar bile yapamıyorsun o derece biri. neyse deyip aldım telefonu. bitti mi tabi ki hayır. baktım ki enes uzunsoy adlı götoğlanı telefonumu kullanmış . hem göt hemde gerizekalı gmaili bile açıktı telefonda. tarayıcıdaki geçmişi bile silmemiş. hadi karaktersizsin bari akıllı olda yüklediğin programları kaldır gmailinden çıkış yap çerezleri mesajları sil. bu nasıl rahatlıktır amına koyayım.

  not: olay istanbul servisinde oldu, yukarıda istanbul servisindeki profesyonellik falan diye bikbik konuşan yazar kardeş; sende bi siktir git
  not2: 15 haziranda teslim ettiğim telefonu 16 temmuzda alabildim.

  edit: daha bir çok şey oldu sonradan ama yazmaya üşendim. adamların teknik servisi "aaa nasıl olur, kontrol ediyorum, onay vermeniz gerekli, garanti kapsamı dışında kaldı" demek için kurulmuş mk.
 • bu kadar olumsuz yoruma rağmen umuyorum ki sony xperia z2mi kısa sürede ve garanti kapsamında ücretsiz olarak tamir edecek ve beni tüketici hakem heyetiyle, mahkemeyle vs. uğaraştırmayacak firma.

  edit: 10 gün sonra telefonumu ücretsiz bir şekilde tamir edip yollamış olan firma. bu süre içinde sistemlerinden tamir sürecini takip edebildim. 2 kere maille soru sordum ve hızlı bir şekilde geri dönüş aldım.
 • adam akıllı batarya göndermeyi beceremeyen, çin malı dandik ürün gönderip müşteri oyalamaya çalışan gereksiz servisimsi. bu orospu çocukları yüzünden telefonun ekranı çatlıyordu az kalsın, onu geçtim batarya patlamasından dolayı kendim zarar görecektim. kesinlikle garantisini verdikleri telefonları almayın, sevdiklerinize çevreze aldırmayın. 30-40 tl için insan hayatını riske atan bu yavşakların para kazanmasına fırsat vermeyin.