• delta varyantı eski adıyla hindistan varyantı. hindistanın 2 nci dalgasının bu kadar kötü gecmesinin sebeplerinden biri olarak kabul ediliyor burada, hindistan medyasında.3 tane sublineage ı var yani bundan türeyenler.

b1. 617 delta varyantın kodu : gectiğimiz kasımda hindistanda keşfedildi

b1.617. 2 — delta plus denen varyant : hindistanın güney bolgelerini domine eden varyant , singapur varyantı olarak da geciyor. cocukları da kötü etkilediği soyleniyor bunun

b1.617. 3 — bir başka türeyen varyant. delta plus kadar etkin değil,

spike proteininde oluşan mutasyonlar sonucu olusuyor bunlar ve antijenlere ve aşıya dayanıklı olabilecekleri konusunda endişe mevcut. ozellikle delta plus için gecerli bu soylediğim. yuzde elli daha bulaşıcı ve semptomatik.

şunu da ekleyeyim
    gectiğimiz ay hindistandan türkiyeye donuşumde ne bir karantina ne de bir kontrolle karşılaştım.
    legal olarak her yerde hindistana ugrayan herkese 14 gün karantina belirtilmesine ragmen uygulanmadıgını gördüm, bu halk saglıgını tehlikeye atmaktır, sonra delta varyantı geliyor eyvah demenin ne sana ne bana bi faydası var, acmısız kapıları sonuna kadar.
    şimdiye kadar bir cok yolcu orta dogu aktarmalı olarak hindistandan giriş yapmış olmalı ülkeye, muhtemelen ingiltereye de air bubble yani hava koridoru anlaşması oldugu için hindistandan direk ucanlarla gecmiştir. hindistana donunce dahi bi hafta karantinada kaldım tedbir amaçlı ama ülkemizde maalesef.

su an korku yaratan delta plus varyantidır , daha bulaşıcı ve semptomatik olması sebebiyle.
  • sputnik v bu varyanta özel olarak hazırlayacağı booster'ı diğer firmalarla paylaşmaya hazır olduğunu duyurdu bir kaç gün önce;

https://twitter.com/…ine/status/1405492387510636546

tabi ki batılı firmalar rusya'ya prim vermemek için kulaklarının üzerine yatacaklardır. altı ay sonraki booster doz olarak biz alabiliriz umarım.
  • dört gece evvel derin uykumdan birden beni kaldıran istifra etme isteği ve edişim sonucunda bugün memlekette olabileceğinden haberdar olduğum salgın. aman diyelim de.

dört gündür; boğaz ağrısı, ateş, diyare, iştahsızlık, saçma sapan baş donmelerim var. ciğer bölgesindeki lanet ağrı da öncekilere nazaran hafif şekilde "hoap hoca döndüm ya ben!" kafasında başladı. ama berbat durumda sayılmayız. en büyük tesellim altı gündür herkesten izole idim, şimdi üstüne 10 daha koyarım, mis.

eşim yine asemptomatik. en işlek sektörde çalıştığı için maasallah eve virüsün her çeşidini taşıyor. vavien filmini anımsıyorum bu ara sık sık... neyse virüs bu, gelmese saçmalık olur. böyle böyle anlatacağız.
  • oğlum buldular sizin gibi aşı deyince çocukluk aşısı zannedip koşup yaptıran sığır sürüsünü daha bunların varyantı mı biter? delta olur, gamma olur, epsilon olur. birkaç ayda bir sizde yeni sürüm aşıyı denemek için her yolu yaparlar.
  • dsö'nün yaptığı açıklamalara göre hindistan'da virüs'ün 30 farklı varyantı görülmüş ve aşılar işe yaramayabilir diyorlar.

umarım bu kadar aşılanan ülke tekrardan bir tehlike ile karşı karşıya kalmaz.

virüs hindistan'a bulaşmadı resmen hindistan virüse bulaştı virüs evrim geçirerek kendisini yok etmeye çalışıyor nasıl pis bir ülke hala aklım almıyor.
  • çıkmayın deliğinizden eyyam ordusu
  • en geç kasım ayında yine yeniden kapanmalarımıza sebep olacak temmuzdan önceki son çıkıştır. testsiz maskesiz yasaksız ruslar sayesinde böbrek yataklarımıza kadar içimize alacağımız mutasyondur, vatana millete hayırlı uğurlu olsun..
  • beni şaşırtan varyant. yani şöyle, tahminim doğrultusunda "hindistana bir virüs bulaşamaz, olsa olsa hindistan bir virüse bulaşır" diye düşünüyordum. amk virüsü orada survivor'a gitmiş gibi takıldığı için mutasyon geçirmiş olabilir

yani ırkçılık peşinde falan değilim asla ama yani, ganj nehiri meselesini hepimiz biliyoruz. ben orada takılıyor olsaydım en son korkacağım şey delta varyantı olurdu

ha biz çok mu iyiyiz, ona bir lafım yok. ben sadece spesifik bir lokasyondan bahsediyorum, bir karşılaştırma söz konusu değil
  • sayıyı yanlış hatırlamıyorsam türkiye'de şu ana kadar 77 kişide görülmüş coronavirüs varyantıdır.
  • ganj nehrinde yapılan dini ritüelleri düşününce çokta şaşırmamak lazım. tamam konudan bağımsız ama ya bu adamlarda bir yüzyıl öncesine kadar kadın, ölen kocasının yanında yakılırdı böyle saçma ritüelleri olan insanlardan her varyant çıkar.
hesabın var mı? giriş yap