şükela:  tümü | bugün
 • batı ataşehir'de neoklasik tarzda 19 katlı dev bir blok halinde inşa edilecek yapı. web site
 • haşmetli görünümünün aksine oldukça amatör bir şekilde idare edilmekte olan teknik yapı'nın inşa ettiği residence. öncelikle 6 adet asansörün hepsi kafasına göre takılmaktadır. herhangi bir sistem üzerinden değil, 6 tane tekli asansör mantığıyla çalışırlar. dolayısıyla acil çıkış dışında merdiven bulundurmayan binada mal gibi dikilip kalırsınız.
  bunun dışında güvenlik noktası fazla düzensiz. hep bir kargaşa hali mevcut. hadi güvenlik noktası da koyalım eksik kalmasın diye konulmuş gibi bir işlevi var. bina yapımında döşenen ankastre klima tesisatı arızalı çıktığında hiç bir muhattap bulamıyorsunuz. klima servisi topu binaya, bina yönetimi topu inşaat esnasında çalıştıkları taşeronlara, taşeronlar topu direkt teknik yapı'ya atar. tabii taşerona ulaşabilirseniz.

  zaten etrafında inşaatlar yükseldikçe kuytuda kalacak gibi görünüyor. toplu taşıma ulaşımı da sadece tek bir otobüs hattıyla sağlanıyor, o da 500 metre uzakta yetersiz seferlerle çalışıyor.
  buraya taşınmayı düşünen varsa şimdiden başka alternatifleri değerlendirsin derim.

  edit: sorunlara yenilerini ekleyelim. bu yapının kapalı otoparkının -1 ve -2. katlarında herkes birbirinin yerine park eder. dışarıdan gelen misafir araçlar canının istediği yere kurulur. bunun bir numaralı sebebi ise giriş yetkisi olmadığı halde içeriye girmelerine izin veren güvenlik noktasıdır.
 • küçük ofisler için gayet hesaplı ve keyifli mekan
 • batı ataşehir'deki en uygun fiyatlı ve en yaşanılası ofis/ev seçeneği. ne meridian gibi ruhsuz, korkutucu ne de alternatifleri kadar pahalı. sözüm ona neoklasik binası, çakma vegas girişi filan komik detaylar olsa da havuzu ve çimenleri çok iyidir. alttaki kafa bir tost yapıyor ki, uf!

  geçen sene danışma her seferinde yoldan çevirip sorguya çekerken artık kimsenin salladığı yok. yıllar sonra bugun plaja gider gibi geldiğim için havuz beleşçisi miyim kontrolü yaptılar sadece.

  velhasılı kelam, geçen sene 1000 tl altında 1+1 tutabilecekken şimdi stüdyo bile tutamıyorsunuz o paraya. muhtemelen 1 sene sonra anca karneyle yer tutulur buradan.
 • batı ataşehirde bulunan, içerisinde ofis ve homeofis bulunan residence. aynı zamanda kapıdaki güvenlikçilerin tavırları soğuktur.

  fakat deluxia palace yolu üzerinde bulunan esman taksi durağında bir lokanta vardır. batı ataşehirde hem lezzetli hem ucuz yemek için damak zevkinize uygun bir esnaf lokantasıdır. bu lokantanın yemekleri yanında esnaf lokantası olmasının verdiği sıcak kanlı esnaf abimiz, batı ataşehirin burjuvazi, kapitalist sisteminden etkinmemiş tek lokantadır.