• karaköy'deki için konuşuyorum, gitmeyin. hizmet yavaş ve garsonlar kaba.

mezeler orta ama hepsini dışarıda bırakmışlar, sıcak geldi o yoğurtlu mezeler falan olmadı.
  • karakoy de terasta basarili bir playlist ve manzarayla paha bicielemez zamanlar gecirebileceginiz bir mekan
  • karaköy’de güzel şirin meyhane.senelerdir defalarca gittim bir kez bile kaba davranışa denk gelmedim.aksine son gidişimizde terası çok istememize rağmen yer yoktu,rezervasyonu alt kata yaptırdık,gittiğimizde sürprizle karşılaştık kaptık terası.fiyatları ortalama.mesela beşiktaş’la karşılaştırırsak daha uygun.girit ezmesi ve salataları efsane.bir de her daim güzel müzikler çalar.galata köprüsüne karşı birsen tezer mesela.
  • geçenlerde gittim ben buraya. lavabonun magmada olduğunu görünce bayılmışım. terastan lavaboya dolu karın ve rakının etkisiyle hafifçe dönen bir kafayla inerken inşallah düşmem diye düşündüm. çıkması da ayrı dert. ben her gün yokuş çıkmaktan alışığım da birlikte geldiğim iş arkadaşlarımdan biri dönüp geri yerine çöktüğünde 2 dakika kadar nefeslendi.

onun dışında manzarası efsane. çok ama çok güzel. müzikleri de hoş ama hoş dediysem tam melankolik tipler için mendil isteyip zırlamalık. garsonlar sevimli ve kibar. lavabo niye öyle ya diye birini yolda görüp bunalttım. bana o kadar haklısınız ki biz de o yüzden orta kata lavabo yapıyoruz dedi ahahashsh.

son olarak mezeleri eleos kadar mükemmel değil. sanırım hiçbir yerin mezeleri eleos kadar iyi değil. öyle işte.

not: bu dediğim eleos yeşilköy şubesi için.
    not 2: diğer bütün yazdıklarım da dem'in karaköy şubesi için.
  • karaköy'deki yer için konuşuyorum, balıkçılar içinden bir seni seçtim, somonuna 10 puan verdim. yalnız garsonlar terasa çıktığımızda aman çantanızı oraya koymayın, burası rezerve buraya gelecekler var , yok sandalyenizi öyle koymayın da böyle koyun, çayı yeni koyduk, çay daha demlenmedi şeklinde rahatsız edici çıkışları oldu.
  • ankara'nın güzel ve eski meyhanelerinden birisi. eski rum meyhanesi tadında olan bu meyhanenin özellikle mezeleri çok çok başarılıdır. fix menü olan çoğu mekan gibi saçma sapan mezeler yerine gayet güzel mezeler gelir. sadece mezesi için bile giderim ben, bunun dışında müzikler, küçük ve sıcak ortamı da cabası. fiyatları da normal standartlarda hatta daha ucuz. gitmeden önce rezervasyon yaptırırsanız daha iyi olur, haftasonları yer kalmıyor.

şöyle de bir sitesi var:

http://www.demmeyhaneankara.com/
  • calisanlarinin iyi niyetli olmasina karsin sahibinin paragoz, musterilerine son derece saygi ozurlu oldugu bir mekan. gitmeyin, gidenleri uyarin. sizin hosca vakit gecirmeniz onlarin umurunda degil.
  • girit ezmesinin hastası olduğum, karaköy'ü mesken tutmama sebep olan canım meyhane.
hesabın var mı? giriş yap