şükela:  tümü | bugün soru sor
 • diving equipment and marketing association.

  (dali$ ekipmanlari ve pazarlama birligi)
 • askeri bot üreticisi firma.
 • dünyanın en mal adamı anlamına gelen kelime
 • bir yulduz usmonova şarkısı. özbek latiniyle dema yazılır, okunuşu déme'dir. bildiğimiz deme, söyleme anlamındadır. candan erçetin'in neden adlı şarkısı bu şarkıdan uyarlanmıştır, müziği anonim olarak not düşülse de. neden'in dema'den uyarlama olduğunu anlamak için iki şarkıyı art arda dinlemek yeterli. yulduz usmonova bir röportajında, "parçanın müzik yazarı anonim olarak belirtilmiş, anonim ben oluyorum." diye espri yapmıştı.

  muhteşem remix'leri olan bir parçadır ayrıca. babylon hooligans remix'i var ve bir remix'te de nusrat fatih ali khan'ın sesine çok benzeyen bir vokal eşlik ediyor, kendisi de olabilir belki.

  buradan dinleyebilirsiniz.
  http://www.youtube.com/watch?v=7ns7uylk_uy
 • hepsiburada.com' un ticari ismi. daha detaylı yazmak gerekirse; d-market elektronik hizmetler tic. a.ş .
 • eryamanda bir çarşı ismi. dört harfli. yerli de olabilir yabancı da. çocukla çocuk da olur.
 • double exponential moving average'ın kısaltılmış hali olan bir teknik analiz indikatörüdür. hesap şekli yine analist açısından karmaşık olmayarak al/sat sinyalleri için kullanılabilir.

  formülü: (2 x üssel h.o) - 2.dereceden üssel h.o

  -klasik yorumlanması çizilen dema'nın fiyat grafiğine göre olmaktadır. fiyat grafiği üzerinde oluşan bir dema'nın ''al'' sinyali ürettiği belirtilir. ancak bu bana göre fiyat değişimleri açısından biraz hantal kalmaktadır ve yanlış sinyal üretme olasılığı daha yüksektir. o yüzden indikatör yorumuna ekstra yorumlar katabiliriz.

  ekstra yorumlanması ise şu şekildedir:

  - dema'nın tek başına fiyat seviyesiyle kullanılmasını yanlış sinyaller açısından önermiyorum. o yüzden ilk attığınız dema'dan daha uzun periyotlu bir dema daha atın. ilk attığınız dema ( daha kısa periyotlu) ikinci attığınız dema'yı ( daha uzun vadeli) yukarı doğru kesmeye başladığında ''al'' sinyali olarak yorumlayın. tersi durum ''sat'' sinyali için geçerlidir.

  - diğer kullanım şeklinde ise dema'yı klasik bir üssel hareketli ortalama (moving average) ile kullanabilirsiniz. benzer periyotlu bir ayarlama ile dema'nın mav'ı yukarı doğru kestiği noktalar ''al'' sinyalidir.

  bahsedilen iki yorum şeklinin birbirlerine görece üstünlüğü bulunmamaktadır. bu yüzden farklı sinyaller ya da zamansal bir dışsallık da yaratmıyor. sadece bir teyit ve üzerinde çalışma biçimi olarak görebilirsiniz.