şükela:  tümü | bugün
 • nba playoff'larını izlememizi sağlayan, mola alındığı anlarda ankaralı turgut çalabilen efsane websiteleri vardır.
 • reddit'in soccer subredditi olmasa aç kalacak olan oluşum. tahminimce, futbola dair yurtdışındaki bütün olayları bu platformdan alıp paylaşıyorlar.

  bu sonuca 2-3 haber okuyup, paylaşımları karşılaştırarak varmadım. demarke sports da r/soccer da uzun süredir takip ettiğim spor haberleri platformları. ikisinde çıkan haberleri de her gün, düzenli bir şekilde okurum. insan hemen farkına varmıyor. en azından ben hemen farkına varmadım. dediğim gibi bu sadece bir tahmin.

  bu tahmine varmamdaki en büyük neden, haberin her zaman önce r/soccer'da yayınlanıp, daha sonra(birkaç dakika, birkaç saat, ertesi gün vs.) demarke sports'un twitter adresinde görmemdir. bahsettiğim olay diamond league'deki 100 metre finali de değil, usain bolt'un 100 metreyi kazandığını atletizm seven insanların çoğu zaten anında haberdar olur. bahsettiğim olay genel olarak, sporcuların ya da spor kulüplerinin yöneticilerinin açıklamaları veya aldıkları kararlar.

  konuyla ilgili güncel örnek verecek olursam. dün kaka* hakkında bir haber çıktı reddit'te. linki aşağıya bırakıyorum.

  * https://www.reddit.com/…e_zizou_he_stopped_playing/
  * https://i.hizliresim.com/ay78vq.jpg (ekran görüntüsü)

  başlıkta diyor ki "zizou gibi olmak istiyorum. futbolu bıraktı, biraz ara verdi, koçluk yapmaktan hoşlandığını anladı... futbol oynamaktan artık keyif alamıyorum. her maçtan sonra acı çekiyorum." demarke sports ne yaptı, hemen bu başlığı kırparak sadece ilgi çekici yanı olan futbol oynamaktan keyif alamadığını belirttiği yanını tivitine koydu.

  * https://twitter.com/…orts/status/917660726533279744
  * https://i.hizliresim.com/g98vor.jpg (ekran görüntüsü)

  halbuki haberi arakladıkları linke tıklasalardı, artık 35 yaşında olduğu için vücudunun maçlardan sonra toparlanmasının daha eskiye nazaran daha fazla zaman almasından duyduğu rahatsızlığı belirttiği anlaşılırdı.

  biraz araştırmacı kişiliğe sahip olsalar futbol hayatını amerika birleşik devletleri'nde sürdüren brezilyalı bir futbolcunun bu açıklamasını abd kaynaklı bir haber sitesinde aratırlardı. mesela nbc sports:

  * http://soccer.nbcsports.com/…ision-coming-for-kaka/

  ne diyor burada?

  "oyunu tamamladığınızda acı hissetmeye başlarsınız, vücudunuz bunu hissetmeye başlar, bu acı artık keyif vermez. bir çocuk bugün ve yarın futbol oynayabilir. ben 35 yaşındayım, toparlanmam artık daha uzun sürüyor, başka bir düzen bu. sonuna yaklaştığınızı anlıyorsunuz."

  hadi 140 karaktere sığdıramadığın için böyle bir tivit attın; ikinci bir tivit ile bu düşüncenin arkasındaki sebebi açıklayamıyor musun?

  ben bunu yazarken de lorenzo insigne hakkındaki haberi arakladı adamlar:

  * https://twitter.com/…orts/status/917719640800923649
  * https://i.hizliresim.com/wgk8vp.jpg (ekran görüntüsü)
  * https://i.hizliresim.com/7ygw4r.jpg (reddit ekran görüntüsü)

  az sonra da arturo vidal'in şu açıklamasının haberini araklarlar. çünkü bio'larında yazan bağımsızlık bunu gerektiriyor.

  ha bir de olur ki internet sitelerine giriş yaparsanız yeni nesil içerik yönetiminden bahsediyorlar. tam olarak şu cümleler yazıyor orada:

  "sosyal medyanın dinamiklerine ve gündemine uygun olarak özel içerik stratejileri geliştiriyor, fotoğraf, illüstrasyon veya özel prodüksiyonlar üretiyoruz."

  * https://i.hizliresim.com/pok2b7.jpg (ekran görüntüsü)

  gerçekten, kimsenin aklına gelmeyen çok özel içerik stratejileriniz var beyler.

  edit: link yenilendi.
 • aciz yöneticilere sahip, twitter tabanlı spor şeysi.

  az önce juventus'un yeni sezon formalarını twitter üzerinden instagram linki aracılığıyla paylaştılar. olabilir tabii. instagram hesaplarına ilgi çekmeye çalışıyorlardır. ben de, instagram linki nedir yau tarzında bir tweet atıp üzerine bir de insanların instagram linkine tıklamadan direkt ilgili görseli görsünler diye formayı da paylaştım. hemen blocklamışlar.*vizyon yine göklerde tabii.
 • twitter'da yazdıkları tweet'ler gelen yorumlar için takip ettiğim mecra. bir nevi maçkolik yorumlari'na dönüyor ortam.
 • artık ne maç yayını var ne de golleri vine ile paylaşıyorlar. daha az romantik tribün dergi oldular çıktılar. halbuki eskiden ne güzeldi değil mi güntekin?
 • futbol maçlarından önemli pozisyonları, golleri vine şeklinde yayınlayan, bunun yanında sporla ilgili haberler, maçlardan skorlar da paylaşan sempatik twitter sayfası. tribün dergi'nin abukluklarından sıkılanlara şiddetle tavsiye ediyorum. tribün dergi'den kat kat daha kaliteli bir sayfa.

  edit: ayrıca puan durumunu teletextten aldıkları görüntüyle vererek gülümsetmiştir.
 • gündemin nabzını iyi tutan bir oluşum. tribündergi yavşaklığından sıkılanlar için ilaç.

  https://twitter.com/…orts/status/448233975744430080
 • maç yayını öncesi tayyip-bilal telefon konuşmalarını dinletmiştir herkese.helal olsun.
 • twitter'da tribün dergi'nin eline veren oluşum.

  edit: isminin ne demek olduğunu merak ettiğim oluşum.
  edit2: markajdan kaçan oyuncu anlamına gelen bir futbol terimiymiş.
 • atletico madrid şampiyon olunca online yayınında mehter marşı çalan oluşum.