• her yaz baş veren mucize sibel can diyetinin kayınçosudur. aileden oldular oğlum artık, alışın lan.
  • ne halt ettiğini çok iyi bilen bir kadının diğerleri üzerinde bırakmaya çalıştığı izlenimdir.

şöyle açıklamaya çalışayım. kadınlar arasında da aynen erkekler arasında olduğu gibi bir takım yazılı olmayan kanunlar vardır.

mesela erkekler arasında özellikle tanıdığın diğer erkeklerin annelerine,nişanlılarına,karılarına yan gözle bakmazsınız öyle değil mi? büyük şerefsizlik adledilir. onu bırak bildiğin tabudur. bu mevzular üzerine bu kadar çok film çekilmesi tabu olmasından kaynaklanır. bunu yapan erkeğe iyi gözle bakılmaz. o yüzden abim senin değerini bilememiş yenge diyen nuri alço'ya güleriz mesela.

aynı olay kadınlar arasında da vardır. aldatma, birbirinin sevgilisini alma olan, olabilecek şeyler ama nikah masasına oturmak üzere olan, ne bileyim lohusa kadının kocasını ayartmaya çalışmak filan kadınlar arasında en büyük hatalardan biri olarak görülür.

işte demet şener bunu yapmıştır. hem de tüm türkiye'nin gözü önünde. evlenmek üzere olan bir adamı vazgeçirmiş, diğer kadının elinde gelinliğiyle kalmasına sebep olmuştur. umduğunun aksine türkiye'de herşey unutulmuş ama bu olay unutulmamıştır. unutulacak gibi değildir zira. halkımız bu kadar alenen, bu kadar küstahça bir tabuyu bir de sırıta sırıta anlatan bu hanımı unutmamıştır.

kendisi bu durumun bilincinde olduğundan 3 haftada bir çeşitli dergilere nezih pozlar vererek, 2 tane kocaman çocuğu olduğu halde hala ilişki ispatı çabasındadır.

valla açık söyliyeyim adaletin yerini bulmasını 4 gözle bekliyorum. bu kadar acımasız olmamalı kimse. oluyorsa da bedelini ödemeli.

peşin not: lütfen bana "adamın hiç mi suçu yok" diye gelmeyin. burası türkiye. bu toplum algısını ben oluşturmadım, onaylamıyorum. bana sorarsan akalın, allahın sevdiği kuluymuş böyle bir adamdan kurtulduğu için. insan onca yıl birlikte olduğu,koluna taktığı kadını öyle bırakmaz çünkü. adam olan,bunu yapmaz!
  • bir kadının mutsuzluğu üzerine yuva kurulmaz diye bir söz vardı, benim aklıma hep bu kadın o sözü getiriyor.

tamam demet akalın çok müthiş biri olmayabilir ama bu denli büyük kazığı yiyecek kadar da değildi.

gerçi bu mutlu evlilik demet akalına yaradı, yaptığı şarkıların bir çoğunda ibrahime giydirmesi onu hızla yukarılara taşıdı.
  • dersimin geregi ele aldigim evlilik. psychoanalytic treatment for couple falan, neyse aslinda cok iyi tanimiyorum ikiliyi, ben tr den ayrildigimda ibrahim kutulay yeni evlenmisti, sonrasinda aldatma haberini tesadufen okudum, baktim 2 cocuk bile yapmislar. youtube da bir roportajlarini izledim. izlenimlerim

iliski monotonous, yani duragan ve kadin, esi demet hanimin her konuya karsi asiri ciddi cevaplari, kendine guvenmeme sinyalleri veriyor, veyahut sosyal fobisi var ya da empatisi az, esprili, saka yapan, hayati biraz oluruna birakan insanlar degildirler genelde. bu da monotonluga yol acar. demet hanim, rahat olmadigindan, anksiyetik gulus ve tavirlari gergin, esinin hislerinden emin degil, cunku esinin yaninda esiyle ve iliskisiyle ilgili konusurken, tedirgin bir sekilde esinin gozlerine bakiyor, bu da teyit alma kaygisi. normalde emin ve rahat olan kisi teyit alma kaygisi gutmez.

esi ibrahim bey, demet hanim iltifat ve iliskilerinden konusurken, gozlerini uzaklara kacirirken, o da rahat ve dogal degil, ayni zamanda onunda sosyal fobisi veya utanganc, introvert kisilik yapisi olabilir.

sonucta her ikiside asiri, kontrolcu, empatisiz yani espri ve hayata basit yonunden bakma, ti ye alma dedigimiz rahatlikta degiller ve herseyi acik konusmayan, kisilik detaylari veriyor izlenim olarak ki, demet hanim in esinin yaninda konusmalarinda asiri stress ve anksiyeten kaynakli, anlatim bozukluklariyla dolu, cumlelerini toparlamakta gucluk cekiyor, genel konusmaya bakildiginda birbirnden bagimsiz anlam butunlugu olmayan cumleler kurulmus.

es demet hanim, maddi olarak bagimlilik ve gelecek kaygisi da buyuk bir anksiyete etkenidir bu yuzden daha pasif karakter sergiliyorken, ibrahim bey, dominant yuku almis konumda bu da evlilikte yorgunluga yol acar, zira erkegin hem ev kontrolu, hem is hayati para kontrolunu yuklenmesi yipratici etkendir, hem erkek es icin hem de ailesi icin, ve vs vs boyle devam eder.

tabii bunlar analizlerim 35 dk lik ciftle yapilmis bir roportajdan.
  • hiç de kusursuz bir evlilik değildir, aslında herkes her şeyi biliyor. demet şenerin duruşundan bakışlarından bile belli oluyor, aklı çıkıyor aslında amanın ibrahim beni bırakırsa halim nice olur, demet akalın yıllardır bu anı bekliyor, iyice ortalığa düşerim diye.
    empati yapın kendinizi demet şenerin yerine koyun, akşam televizyon seyrediyorsunuz hangi kanalı açsanız kocanızın eski sevgilisi var, dışarı çıkıyorsunuz tüm reklam panolarında o kız var, bara gidiyorsunuz onun şarkıları çalıyor, valla delirmemek işten bile değil. kimse amann bana ne ya mazi olmuş eski sevgili diyemez. mutluymuş gibi durmak zorunda ama değil böyle bir durumda kimse mutlu olamaz, sürekli güzel ve bakımlı olmak zorunda, kocasını hoş tutmak zorunda, bu çok zor, kendini feda edip sadece onun için yaşamak çok yıpratıcı bir şey.
    bu evlilik asla kusursuz değil aksine hiç de istenmeyecek bir tarz, insan paranoyadan, stresten kudurur be, taş olsa çatlar.
  • kusursuz gibi görünen evliliktir. ihanete rağmen eşlerin devam demesi sayesinde sürmektedir.
    ve magazin dünyası isterse ihaneti bile tarafların ricasıyla örtbas edebilmektedir.
  • demet şener kezbanın yıllar boyunca süren gelen avuntusudur.
    bu evliliğin başına gelenler 80'lerin sonunda 90'ların başında çocuk olan kişiler için "oooh beter olsun" dedirtir.
    demet akalınla aralarına girmeseydi, şimdiki demet akalın'a hiç bir zaman maruz kalmayacaktık.
    kulaklarımızın içine edilmesinin sebebi sensin demet şener, hepsi müstehak sana!
  • zaten demet şenerin yerinde hangi kadın olsa aynı şeyleri söyler. mutsuz olsa bile bunu söyleyip diğer demeti mutlu etmez.
    hiçbir kadın yapmaz bunu.hep mutlu görünmeye çalışır.
  • hiç bozulmaması istenendir. mazallah bir ayrılırlarsa demet akalın 5 albüm çıkarır. hiç çekilmez hiç.
  • demet şener'i de birdenbire kusursuz bir hanımefendiye dönüştürmüş evliliktir.

her gece başka adamlarla bar çıkışı televolelere yakalandığı dönemi bilmesek belki doğuştan kusursuz biri, bir lady, bir aristokrat ya da iyi evlilik yapmış masum bir ev kızı olduğuna inanabilirdik.
hesabın var mı? giriş yap