şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu insan grubuna gittikce yaklaşıyorum..baş dönmesi baygınlıkla son buluyo.ilaç kullanmak lazım ama bu ferrum denen ilaç da acayip iştah açıyo.sürekli kullanılan dönemlerde dokunsan yuvarlanacak insan kılıklı bi yaratığa dönüşülüyo.kullanmam valla da kullanmam!
 • önleyemedikleri ve bilmedikleri bir nedenle toprak, cam macunu (eskiler bilirler), sigara külü yiyen insanlardır aynı zamanda. (bkz: pika)
 • aralarına katıldığım insanlar.
  kendimi bildim bileli annem de bu dertten muzdariptir. nazlı bir yapısı olduğundan hep abartıyor diye düşünürdüm. ancak biraz cahillik etmişim sanırım. geçende otobüste bayılayazıp, otobüsten inip yere çöküp kalmamın sebebi bu imiş. ben tabi yorgunluktan falan diye geçiştirmiştim.
  aşırı saç dökülmesi ve seboreik dermatit şikayetiyle doktora gittim ve yapılan testler sonucu alt sınır 70 ug/dl iken bende 18 ug/dl fe ve alt sınır 11 ng/ml iken bende 3.5 ng/ml ferritin çıktı. doktorun demesine göre yakıtsız giden araba gibiymişim.
  neyse, netice olarak o küçük küçük kırmızı flakonlardan ben de kullanmaya başladım. yakıtsız gidebildiğime göre yakıt alınca herhalde uçarım diye bekliyorum. hadi hayırlısı.
 • (bkz: sertab erener)
 • ilaç kullanmaktan nefret ettiren hastalıktır. gözlerinizin altı kahverengi olur. halsiz ruhsuz yorgun olursunuz. bir de b12 eksikliği varsa kombo etkisi yaratır. unutkanlık da yapar. zombiden farkınız kalmaz. gerginlik de yapar. 3 ay depoları doldurmak için bi 3 ay da değerleri normale çıkarmak için ilaç kullanırsınız.

  hapları aç karnına almak lazım. ama sabah kahvaltıdan en az yarım saat önce içmek lazım. benim gibi midesi ölümüne bulanan ve ilk işi kahvaltı yapmak olanlar için 2 öğün arası aç olduğunuz saatte çay kahve içmeden almanız gerekir o ilaçları. çay demirin düşmanıdır. ha gayret.

  en çok kırmızı etten alınır. sebze pekmez falan fasa fiso.

  zöge: haplar falan hikaye. son çare serumla demir yüklemesi yaptırmak oldu. 3-5 kere hastaneye gidip yarım saat serum yeyip geliyorsunuz depoları fulleyip huzura eriyorsunuz. yıllarca çektiğimiz hap içme çilesine değmezmiş.
 • devamlı aft çıkartmak zorunda olan, her an üşüyen, pekmez, bal gibi şeyler yemek zorunda kalan, cok kotu tatlı demir ilaçlarını kusana kadar kullanmak zorunda kalan insanlar topluluğu.
 • sürekli ayılıp bayılma halindedirler,kafalar gidiktir hor görmeyin
 • soğuk havalarda üst üste iki polar çorap ve içi miflonlu botun içinde ayakları donar.
  bereye rağmen saç dipleri buz tutar.
  elleri buz kalıbına çoktan dönmüştür zaten.
 • (bkz: ferrasanol)