şükela:  tümü | bugün
  • izmir'in urla ilçesinde yer alan, kamp yapmak için ideal, sessiz, denizi soğuk ve temiz, mükemmel bir kafa dinleme yeri.
  • muhteşem bir koy. ancak çakal işletmecilere dikkat edilmesi gerek. şöyle ki, bugün iki aile ( bebekli- çocuklu) demircili'ye gidelim dedik. sezon kapandı, buraları bize kaldı. hem fahiş fiyatlarla şezlong- şemsiye belasından da kurtulmuşuzdur dedik, gittik. muhtarın yeri adlı işletmenin önünde denize girmeye karar verdik. yanımızda yiyecek bir şeyler getirmiştik, ama işletmeye ayıp olmasın diye içecekleri, belki bir kaç salata, meyve falan, onlardan satın alırız dedik.

    yanımızda bir apaçi belirdi. sorular sormaya başladı. wc yi kullanacak mısınız? masaları kullanacak mısınız? duşu kullanacak mısınız ? vs vs. duş, masa sandalye istemiyoruz dedik, bagajda portatif sandalye masa var. ama çoluk çocuk var wc yi kullanırız. bir de şöyle ağaç altı güzel bir yere kuralım tezgahı dedik. alış veriş de yapacağız dedik. eleman sıkıntılı bir yüzle; masa kullanmayacaksanız, ağaç altı gölgesi kişi başına 5 lira. wc yi de kullanacaksanız 5 er lira daha. kişi başı 10. ama ilave sandalye, tuz falan veremem dedi. burası 6 dönüm bizim, aileden kalma, sadece kumsal bizim değil, orada ne isterseniz yapabilirsiniz. kumsal dediği yer de güneşin altında, leş gibi, temizlememişler bile sezon bitti diye. bok götürüyor, sadece kumsalı kullanırsan wc, duş falan yasak. bu arada koca koyda bizden başka kimse yok.

    ulan eşek herif, burada yazılanları okumayacaksın biliyorum. ama senin yapacağın işletmeciliğin de, esnaflığın ta dibine tüküreyim. koy zaten bomboş, mekanın daha da boş, toplamışsın her şeyi, kapatmak üzeresin. bize bedava hizmet ver demiyorum. ama ağaç gölgesi şu kadar, wc o kadar bu bu kadar gibi çingene pazarlığı nedir ? ayağındaki terlik paramparça, götündeki don lime lime olmuş . mekanın sahibiyim diyorsun, zaten yalancısın. muhtemelen sana bırakmışlar orayı, belki bekçi falansındır, yolumu bulayım diyorsun...

    koya yolunuz düşerse, bu çakal işletmelerin arasında serbest bir bölge var. alın şemsiyenizi, sandalyenizi, piknik çantanızı, mis gibi takılın.

    eyulamam bu kadar, çok kızgınım görüldüğü üzere.