şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son edit: arkadaşlar çok fazla mesaj var tek tek cevap veremiyorum burdan yazıyorum.

  ben oradan geçerken tesadüf eseri gördüm. bir arkadaşımı ziyarete giderken rastgeldim. en son konuştuğum polis memurun tavrı gayet ciddiydi ve sahibinin oradan alacağına dair söz almışlar. gidip kontrol etme şansım malasef yok, oraya 80km uzaklıkta oturuyorum. yakın olan yazar varsa kontrol edebilir. inşallah kurtulmuştur.

  edit3: bir çok telefon görüşmesinden sonra asayiş ekipleri bölgeye ulaştı. içimizden bir avukat konuyla ilgileniyor. polis ekipleri bir şekilde dükkan sahibine ulaşmış. dükkan sahiplerinin gelmesini bekliyorlar. umarız öyle olur ve kurtulur yavrucak.

  edit2: sanayi ve haftasonu olduğu için kimseye ulaşamadık. komşu, tanıdık hiç bir şey yok. aramadığımız etmediğimiz yer kalmadi. şimdi asayiş ile görüşüp itfaiyeyi yönlendireceğiz.

  edit: itfaiyeyi aradık, özel mülk olduğu için müdahale edemeyiz dediler.

  nasıl ne yapacağım inanın bilmiyorum. her yeri aradım yardım için fakat ulaşamadım. itfaiye konu için özel mülk olduğu için yardım edemeyeceğini söyledi. sizlerden yardım istiyorum.

  eyüp demirkapı ilçesinde sanayi içinde tornacı sokağında özel bir mülkün balkan katında bırakılmış bir köpek. güneşten ve susuzluktan bitap düşmüş durumda. sürekli havlıyor, kapıları kemiriyor tırmalıyor, pencereyi zorluyor. kimseye ulaşamadık. son çare buraya yazmak kaldı.

  haftasonu olduğu için sanayide kimse yok, firma sahibine ulaşamadık. aramadığımız etmediğimiz yer kalmadı.

  http://hizliresim.com/3z9za4

  http://hizliresim.com/rdjdvj

  http://hizliresim.com/jdpdno

  http://hizliresim.com/4zlzb4

  konuyu alal acele açtım yazım yanlışları için kusura bakmayin.
 • upup.
 • şu an yapılacak tek şey itfaiyeyi aramak. sahibi adam olsa zaten o köpeği orada öyle bırakmaz. bu yüzden dışarıdan müdahale şart. itfaiye ekibi merdivenle yaklaşıp kurtarabilir.
 • itfaiyeyi aradık, özel mülk olduğu için müdahale edemeyiz dediler.
 • su püskürtün balkona hortumla erişirse.su kaybı bu durumlarda en büyük tehlike...
 • nişan konusunda yetenekli olan biriyle bir araya gelip kolayca patlayailecek bir poşet yada kağıt sarmal yapıya yiyecek sarmalayarak balkona sallayabilirsiniz mesela yada basınçlı su pompanız varsa su püskürtebilirsiniz balkona itfaiye el atmıyorsa yapacak başka bir şey yoktur neticede sahipsiz değil sanırım köpek...bu arada bir pet şişesini ağzına kadar doldurup balkona fırlatsanız içindeki bütün su hemen dökülmeyecektir bir miktar suyla balkona indirebilirsiniz ağzı açık bi pet şişeyi...

  edit:komşu binaların çatılarından daha rahat erişilebilir gibide duruyor bu arada çatılarına çıkılmasına izin verilirse....
 • acilen yardım edilmesi gereken canlı.
 • vay arkadaş nasıl bir vicdandır bu? o köpek onu bu halde bırakan sahibinin elinden derhal alınmalı.
 • up up up
 • 2. kat oldugu icin bir seyler atilabilir gibi gorunuyor. yiyecek firlatilabilir. su icin de belki buz atilabilir, yemese de eriyince yalayabilir yerdeki suyu.