şükela:  tümü | bugün
  • istiklal caddesinde eski sin-em-han'ın olduğu yerde inşaatı devam eden yeni alışveriş merkezi. projesi mimarlar tasarım tarafından hazırlanmış olup taksim - şişhane metro hattıyla bağlantı yapılacağı zannedilmekte.

edit: ne metrosu yahu, kim çıkarıyor bunları anlamıyorum arkadaşım, valla billa.
  • içerisinde virgin megastore beyoglu mağazasini da bulunduracak olan istiklal caddesindeki devasa a.v.m.'dir.
  • istiklal caddesinde çevresini yıkarak büyümeye devam eden şu an inşaat halindeki proje. şimdi bu tarz projelerde görmeye alışık olduğumuz, projenin bitmiş halini gösteren bir çizim yok. dolayısıyla ortaya ne menem bir şey çıkacağını bilmiyoruz. ama biraz ahmin yürütsek. son zamanlardaki alışveriş merkezlerinin mimarisini düşünsek? o camlı plazalar falan. aynı sokakta olduğumuzdan bir kaç arkadaş toplanıp gittik, aldığımız cevap 'iyi bi mimarımız var merak etmeyin'. lan milyon dolarlık bir iş yapıyorsun, elbette iyi mimarın olacak; karadenizli bi müteahhit ile çalışacak değilsin elbet. peki istiklal caddesi nin dokusu? buna önem veriliyor mu acaba? allahım kusmak istemiyorum. olmaz demeyin gökkafes i diktiler bunlar ya da bunların türevleri. buraya ne yapacakalrı ne malum. ama kimin umrunda zaten değil mi? bir avuç modası geçmiş amcuk hippilerin.
  • besiktas in gudik transfer politikasi nın yürütüleceği merkez..saçma sapan alınacak, saçma sapan verilecek..
  • hergün gidip büyük tuvaletimi yapacağım yer. böyle tatmin edelim bari kendimizi.

(bkz: yıldırım demirören yeter)
  • hergun gidip butun ali$veri$imi yapacagim, e$e dosta da gidip bol bol ali$veri$ yapmalarini tembihleyecegim merkez. tum be$ikta$'lilar benim gibi yaparsa yildirim demiroren'e olan 45 milyon dolar borc ancak biter herhalde.
  • yıldırım demirören'in yıllardır yapacağını vaad edip yapmadığı stad projesidir. maça gider kanser olur gümüşsuyu yokuşunu çıkmaya gerek kalmadan nevizade'ye gidip demleniriz fena mı ?
  • şu an yapılan yerdeki daha önceki yapı yıkılıp, bina inşaatına başladığından beridir ne zaman önünden geçsem "ulan bunlar da cam kaplamalı bir şey yapıp biraz daha sıçmazlar işallah beyoğlu'nun ağzına" şeklinde içimden geçirerek, süzer plaza (gökkafes) ve corner hotel'e edilen küfürlerin ileride kendisi için edileceğini düşünüyordum. lâkin günün birinde hali hazırda mimarlık okuyan bir arkadaşıma da benzer yakarışımı söylerken, stajyer olarak çalıştığı firmanın bu binayla ilgilendiğini ve dış kaplamasının tarihi dokuya uygun olacağını söyleyerek, içimi az da olsa rahatlatmıştı. bu bilgiyi, benim gibi şehir silüetine ve yapısına duyarlı süzer plazadan nefret eden takıntılı insanlar için paylaşayım istedim. ayrıca gece için de değişik fikirleri varmış mimarlık şirketinin (kaplamalar açılcakmıydı, ışıklar gelcekti falan bir şeyler demişti, tam hatırlamıyorum). tabi arkadaşım bunu bana 2 sene önce söylemişti, şimdi ne durumda bilmemekle beraber, binanın dış cephesine koydukları "sample" gibin bir şeyle neye benzeyeceği biraz çıkarılabilir. (bkz: #17669281)

bir de zamanın birinde cami tarafındaki sokaktan yürürken, açıklık bulduğumuz yerden binanın temeline bakıp "vay amına koyim" dedikten sonra ordaki bir görevli tarafından azarlanmışlığımız var, baya derin kazınmıştı.

bir an önce bitirselerde, şu devasa ve aynı oranda iğrenç duran milangaz reklamı kaplamalı panellerden kurtulsa istiklal caddesi, çok güzel olacak.
  • kafa kağıdında gaziantep yazanlara girişte para verilecekmiş, valla ibrahim kızıl'ın yalancısıyım