şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki güzide ülkemizde yaşayan insanlarımız bizi şaşırtmasın.

istanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başlayan ercan saldanli, aynı gün sosyal medya hesabı gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı. saldanli, selahattin demirtaş’ı takip ettiği için işten çıkarıldığını söyledi.

kaynak

--- spoiler ---

istanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başlayan ercan saldanli, öğlene kadar çalıştıktan sonra işten çıkarıldı. işten çıkarılma nedenini soran saldanli, “yetkili yok” cevabıyla karşılaştı. bunun üzerine yetkilinin telefon numarasını alarak, neden işten çıkarıldığını soran saldanli, skandal bir cevap aldı. yetkiliden, “ercan bey, sosyal medya hesaplarınıza baktığımızda savunduğunuz kişilerle ilgi şu anda bir yasal süreç işlemektedir. bu sebeple şu anki devlet politikalarına ya da devletin yargılamada olduğu bir konuda bu kadar afişe sosyal medyanız uygunsuz görüldü” diye yanıt aldı.

--- spoiler ---
  • bana çok gerçekçi gelmese de,gerçek olması halinde şaşırmayacağım durumdur.

işveren böyle bir gerekçe sunduysa ‘mahkemeye ver ben sana tazminat ödemek istiyorum’ demiştir.zira şu an itibariyle demirtaş’ı takip etmek erdoğan,kılıçdaroğlu,bahçeli ya da akşener’i takip etmekten farksızdır.