şükela:  tümü | bugün
  • 11 mayıs 2018 tarihinde gerçekleşmiştir.

milli savunma bakanlığı eski genel sekreteri ümit yalım, ysk’ya verdiği dilekçede demirtaş’ın bir fotoğrafına yer verdi. yalım dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“hdp’nin cumhurbaşkanı adayı selahattin demirtaş’ın kandil dağı’nda eli kanlı pkk’lı teröristler ile çektirdiği fotoğraf. demirtaş için başka bir şey söylemeye gerek var mı? teröristler ile fotoğraf çektiren demirtaş cumhurbaşkanlığına nasıl aday olur? selahattin demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığının iptal edilmesini arz ederim.”

kesinlikle hdp'ye hayatım boyunca hiç oy vermedim.
    aksine lise yıllarımda ülkü ocaklarına gitmiş,oyunu yıllarca mhp'ye vermiş bireyim.

fakat bu iş çok saçma geliyor bana.

teröristler ile fotoğraflarını gösterip ysk'ya başvurmak nasıl bir mantık dışı işlemdir ?

zorunlu edit : link
    editlenen link

böyle bir saçmalık olamaz.

kişi ne olursa olsun adaylığını koyduysa ve prosedürleri yerine getiriliyorsa demokrasi ilkelerinde bu tarz bir olay kabul edilemez.
    kendisinden ve ideolojilerinden zerre haz almam.

not : ilk tur akşener 2.tur ince spor / yada tam tersi.

2.edit : perinçek

şahsen eğer böyle bir şey gerçekleşirse aday olan diğer 2 kişininde seçime girmemesi gerekir.
  • nasıl ki putin seçimlerde muhalefetten birini yasakladıysa, biz de artık bu cesareti göstermeliyiz diyerek olumlu bulduğum iptal başvurusudur.
  • "anlatmaya gerek yok , görüyorsunuz" minvalinde bir içeriğe sahip iptal başvurusudur.
  • ysk bu başvuruyu kabul ederse ilk iş doğu perinçek için adaylık iptali başvurusunda bulunacağım. malum, fotoğraflar, çiçekler falan...

tanım: antidemokratik eylem.

edit: terörist ağlak imam ile fotoğrafları olanlar ilk başta aklıma gelmedi nedense. tabii onlar için de başvurulabilir.
  • ne oldu da böyle oldu?
    adam direk (direkt değil aslolan bu.) pkk'lı ve abdullah öcalan dengesizi tarafından kullanılmakta.

ümit bey iyi ki varsınız. sizler olmasaydınız çok kötü olurduk.

edit: gene ad hominem ulan şerrrrefsiz bu adamın pkk'lı olduğunu söyleyemiyorsan harbi şerefsizsin demektir.
    apo'nun heykelini dikecek olan ben değilim. bilginiz olsun. harbi söylüyorum, hiç bir şekilde şeref ve onur taşımıyorsunuz.

adam gibi düşman istiyorum, o'nu bile bulamıyorum.
  • teröristlerle fotoğrafları olan herkesin adaylığı iptal edilecekse kabul ettiğim başvurudur.
  • millete fikir vermeyin lan. değil tek foto foto albümü olanlar var fetö ile. hatta alt dudak üst dudak halde.

not: kandile gidiş nedeni akp'nin isteği ile çözüm sürecinde olmuştur. gizli saklı değildir. devletin aracıyla gidip devletin aracıyla dönmüş devletin haber kanalının ajansı da fotosunu çekmiştir. bu da kürtlere kapak olmuştur. bu devletin ne tarihi ne geçmişi ne diplomasisi vardır kendi eliyle gönderir sonra aaa bak terörist der.
  • kaldı ki, demirtaş'ın kandil'e gitme sebebi, devlet'le, bir daha diyeyim d e v l e t'le yani bildiğiniz devlet ile yürütülen barış arayışıydı. adam bir nevi devlet görevi icra ediyordu. sev-sevme mesele değil. iki yüzlü olma, yalan söyleme bi zahmet. süreç zamanı adamı sözünle kandil'e gönder, sonra bunu aleyhinde delil olarak kullan. yuh! ki ne yuh!
  • doğru olabilecek hamledir. ben de şu ve şu fotoğraflarla bir başvuru yapmayı planlıyorum.
  • hocaefendisi ile fotoğrafları olan da dahil olacaksa kabul.