*

şükela:  tümü | bugün
  • tamamı "hdp kurultayında demirtaş’ın yerine sakın bir türk göz dikmesin,benim naçizane önerim,herkes haddini bilecek..!"

olan hasip kaplan sözü.

sonrası da şöyle devam ediyor: "kusura bakmayın barajı aşan kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur,başur ve rojava söz konusu olacaksa,bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..!"

ve dahası...

yıllarca bu zihniyete karşı mücadele edip bir de üstüne biz ırkçı ilan edildik bu ülkede yanarım yanarım ona yanarım.

https://mobile.twitter.com/…atus/950775668849209345
  • karşılık olarak ne dense ırkçılıkla, faşistlikle yaftalanacağı için sallanmaması gereken açıklama.

edit: diğer yandan gayet de hoşuma gitti. "ama"sız terör saldırısı kınayamayan, barış diyip intihar bombacısına türkü yazan, kardeşlik diyip gece kendi kanımızda boğulmamızı içeren hayaller kurarak uykuya dalan milyonlarca kekodan sonra gayet samimi ve dürüst geldi açıkçası. bunların demokrasi anlayışı bu işte, herkes de farkında. şaşıranlar, zenciye "aaa derisinin rengi siyahmış:s" diyen alığa benziyor.
  • faşizmin zigotu, orku, pigmesi olmadığını gösteren söylem.
  • (bkz: ahmet türk)
  • eğer doğruysa şaşırmadım...
    selo başkan daha gitmeden sıçmayı başarmış hasip kaplan sözüdür.
    bu söz ile beraber lanet olsun ki keşke koltuk peşine koşaydın başkan, keşke yine yeni yeniden aday olsaydın da, en azından barajı hep geçeydiniz...
    daha adam istifa etmeden sıçtı hasip... ne diyelim nasip...

yanlış anlamayın, türk’e kürde takılan bi adam değilim ama bu gerzek açıklamaya gerek var mıydı?
    ne oldu? yani siyasi olarak bu açıklama hdpye , türk ve kürt halklarına ne kazandırdı? haaa belki hasipe kazandırır bişeyler diye düşünüp yaptıysan orasını bilmem ama bu kafa ile hiç bir bok kazandırmaz bu açıklamalar hasip kaplan. yazık yakışmadı. adam o kadar uğraştı, görevi bırakacağın söylediği an biri çıktı sıçışı yaptı. ne diyelim lanet olsun...
  • bakınız ben bir türk milliyetçisiyim ve yıllarca bu hdp'li kekolara, solu bile size türkler öğretti, aslen sizin solla uzaktan yakından alakanız yok, biraz haddinizi bilin dedim, kabul etmediler.
    ve sırrı efendi için tam 5 sene önce, çok pişman olup, bunların gerçek yüzünü görecek değişecek diye yazdım (#24628042) , sonuç yakındır!
  • çok net şekilde ırkçılıktır, aynı zamanda rezilliktir,
    yıllarca ırkçılığa karşı olup bu tür popülizm kokan hareketleri kabul edecek değiliz.

hasip kaplan kürt halkı adına değil kendi adına konuşsun, hatta hiç konuşmasın.

ülkede her gün bir sığır çıkıyor, hayret bir şey

edit: hesap hacklenmiş diyorlar, farketmez özür videosu yayınlasın

edit2: hackleme durumu yok, sığır ifadesi tekrar geçerli
  • ''offf demirtaş saz çalıyor abi, sırrı da türkmüş ama tedavi oluyomuş biliyor musun hahahahaha inanılmaz iyi şaka lan :ddd'' diye diye başımıza bela ettiniz bu adamları. hadi bakalım görün şimdi gerçek ırkçı kimmiş. bu açıklama da sonuna kadar hak edilmiş bir açıklamadır. sizin layığınız bu. açıklamada net şekilde sırrı süreyya kastediliyor ki, zaten sonraki twitlerde de ''sırrı gitsin film çeksin..!'' yazılmış hasip kaplan tarafından. filmci arkadaşın adaşı sırrı sakık da ''buralar bizim boşnaklar haddini bilecek.'' demişti zamanında. bunlar sürekli böyle konuşur sonra da 'barış' için savaştıklarını iddia ederler. yemezler artık. yani, umarım.
  • seçim zamanı da sakın bir türk oy vermesin dersin umarım pis ırkçı. bu çıkışa içeriden adam akıllı bir cevap gelmedikçe hdp'nin bulunduğu çizgi sadece ırkçı bir refleks olarak kalır. kendisine oy veren kürt olmayan herkese açık bir saygısızlıktır bu çıkış. sizi yalnız bırakmamak için imzaladığı bildiriden dolayı kaç insan işsiz kaldı. içinde intihar edenler dahi oldu. kaç tane eğitim sen'li öğretmen açığa alındı. hepsi kürt müydü bunların?
    edit. hala utanmadan kendisini kınayan kürtlere çemkiriyor, sırrı gitsin film çeksin gibi twitler atıyor. hesap hacklenmediyse ya ırkçılıktan gözü dönmüş ya da ağır geri zekalı.
    edit: hdp beklediğimden de hızlı bir şekilde kınadı ve ayıpladı. bravo gerçekten.