şükela:  tümü | bugün
 • az once ntv'deki ve insan programında izlemeden önce varliklarindan haberdar olmadığım, belediyelerce istihdam edilen, kar, yağmur, soğuk demeden haftanın 6 günü tek başlarına demiryollarında 23km. yol yürüyerek insanların güvenliği için demiryolu raylarını kontrol eden insanlarmış. trendeki yolcular bazen bir sigara yakıp uzatırlarmış da çok sevinirlermiş. ama kendilerine değer verildiğini göstermek için, sigaraya da gerek yokmuş; şans eseri karşılaşırsanız tren camından el sallamanız yeterliymiş onları mutlu etmek için.
 • her gördüğümde imrendiğim fantastik adamlar. 216 cigarası, sararmış bıyıkları kürklü lacivert montları, muhabbet ehli adamlardır.
 • ne kadar az işçi o kadar çok kâr. bu ülkeyi bir "anonim şirket gibi" yönetme kararlılığında olanların, yeterli istihdamını umursamadıkları ve bugün çorlu'da 10 kişinin ölümü 70'ten fazla yaralıyla katliama sebep oldukları, oysa trt'nin hakkında bir belgeseli olan meslek koludur.

  bazı insanlara iş verilseydi, yeterince bakım ve denetim sağlansaydı hayatta kalacaklardı. sokakta solcu kovalayacak değil, demiryolu gözetecek bekçilere ihtiyacımız var.

  edit: haber yasağı geldi. yas beklerken...
  edit: 24 canımızı yitirdik.
  edit: cumhurbaşkanımız lazer gösterisini iptal ettirmiş, eyvallah, bravo.
 • (bkz: gece bekçisi)
 • allah hepinizden razı olsun , hakkınızı ödeyemeyiz.

  bugün anadolu'nun ücra köşelerinde ki üniversitelerden mezun olmuş , okurken ailelerimize sağ salim ulaşmamıza yardımcı olduğunuz için binlerce kez teşekkürler hakkınızı helal edin.

  itibarı düşük , insanlık onuru yüksek meslek.