şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlüğe son dönemde toplu halde üye yapılan çoğunluktan biri.

bütün dinler değil de sadece islama yönelik ağza alınamayacak kadar kötü hakaret ve küfürlerini okudum.
    diğer entrylerini de görmek istedim. özellikle son dönemde neredeyse her 2 entry den biri islama yönelik hakaretler içeriyor.

onun dışında, diğer entrylerinin tamamına yakını ise küfür içeriyor.
    yazdığı şeylerin çoğunun başında ve sonunda “amk” var.

starwars, deadpool gibi filmler ve bilgisayar oyunları ile ilgili bolca entry yazmış. marvel filmlerine bayılıyor. cep telefonu uygulama ve oyunları ile ilgili entryleri bol. sıkı bir marvel takipçisi.
    deadpool için “eğlenceli ve komikli süperhero filmi demiş”

memleket yanarken pokemon go oynayan beyinsizler başlığının altına, “ota boka duyar kasmak” diye bir bkz. vererek tepki göstermiş.

pingui müptelasıymış. her seferinde aldığı nefis çukulata bar olarak tanımlamış. (çikolata değil)

en yüksek olduğu dönemde bitcoin almış. işlemlerinden bahsetmiş.

telefon alıp kıbrıs’tan gümrüğe işletebilir miyim? diye bir soru sormuş.
    ama sonra param pulum var. çocuğum olunca bu işi organize edip doğumunu amerika’da yaptıracağım demiş.
    kendisi yoğun bir amerikan sevici. amerika’nın sınırımızda ordu kurmasını destekliyor. zamanla bizim de bunu anlayacağımızı düşünüyor aynen böyle yazmış. ona göre ypg, ışid’e karşı en iyi savaşan grupmuş. pkk ile ilgisi yokmuş.

nihat doğan için türk halkının özeti demiş.

islama küfrederken exorcist gibi şeytan çıkarmalı filmleri koltuğa yayılıp seyretmelik olarak tanımlamış. islama küfrederken, hristiyan dini temaları içeren filmleri beğendiğini söylemiş.

sanırım ayak fetişisti.
    söyle bir yazısı var. “ayaklara aşırı dikkat eden bir adam olarak defne samyelinin o ince narin düzgün parmaklı ayakları beni benden alıyor her bakışımda.. “

bir kadını kaybetmenin en kısa yolunun, ona ilgi göstermek olduğunu söylemiş. sanırım bu konuda oldukça tecrübesiz. ama hükmü çok net vermiş, sanırım kötü tecrübeleri var desek daha doğru bir tanım olurdu.

ve daha bir sürü şey.

şahsi görüşüm bir ergen olduğunu düşünüyorum. ileride büyüyüp, iş hayatına atıldığında, evlenip sorumluluklar almaya başladığında zamanla bu tarz agresif tarzı düzelecektir. ki bunların biri tek başına değil, ikisi de olmalı.

ama o zamana kadar sizlere önerim şudur ki
    engelle + başlıklarını engelle.

islamiyet ve müslümanlara yönelik hakaretleri, türbanlılara orospu erkeklere sübyancı diyebilecek kadar pervasızca. ezana gürültü deyip üstüne küfrediyor. zamanla kendi gibi düşünmeyen insanlara saygı göstermesini öğreneceğini düşünüyorum. çünkü saygı göstermeyen saygı göremez. bir arada yaşamak zorundayız. bu yüzden her zaman saygılı olmak zorundayız. tanımadığımız bilmediğimiz, yaşı kaçtır, ne iş yapar, eğitim düzeyi nedir? gibi bilmediğimiz insanlara ve onların maneviyatına uzaktan klavye ile küfretmemeliyiz. din başka bir şeydir. ahlak başka bir şey. şüphesiz ki saygılı olmak en temel ahlak kurallarından biridir.