şükela:  tümü | bugün
  • direkt son kullanıcı kullansın diye değil de tanıtım amaçlı mağazalarda vb. yerlerde gösterilmek amacıyla kullanılan cihazlardır.

orjinalinden farklı olarak çeşitli özelliklerinde kısıtlamalar vardır. örneğin demo bir apple ipad'de facetime, imessage gibi uygulamaları çalıştıramazsınız.

jailbreak gibi yöntemlerle bu kısıtlamalar kaldırılabilir fakat yasal olmayan bir işe bulaşmış olursunuz ve verilerinizin güvenliğinden emin olamazsınız.

bunları bilmenize rağmen spesifik bir ihtiyaç için işinizi görmesi durumunda ucuza geldiği için alabilirsiniz, yoksa uzak durun derim.
  • bu tarz isimlendirmeleri ahlaksız satış şekilleri olarak görüyorum. sahibinden.com'da 1800 lira'ya iphone se satıyorlar şuan, normalde 2000 lira. demo ürün olduğunu görmesem alacaktım. allahtan sahibinden.com konusunda biraz bilgiliyim kazığı yemeden uyandım.**

geçende de böyle ucuz bir telefon buldum o da "distribütör garantili" mi ne çıkmıştı. o da ucuzdu, o da garantiliymiş ama "bizden garantili" gibi bir şeydi. en iyisi 200 300 e bakmakmadan, yetkili servisinden almak lazım.

önemli uyarı: resmi satıcıdan almazsanız iphone yetkili servisleri telefona bakmaz. yan sanayi ile uğraşırsınız..
  • demo ürün olduğu belirtilerek satıldığı sürece gayet mantıklı bir ticari hamledir.
    misal ben iphone kulaklıklarını sevmiyorum. 1,5 sene önce aldığım gibi ambalajında duruyor kulaklık. bunu kullanmayacaksam sadece cihazı ve şarj kablosunu 200-300 tl daha indirimli alabilirim, aferin.

hepsiburada.com'da iphone se için böyle bir satış var mesela.

http://www.hepsiburada.com/…rantili-pm-hb0000009yso