şükela:  tümü | bugün
 • rte beyanatı,
  şurada
  menderes'in idam kararının verildiği yassıada ve sivriadayı demokrasi adası yapacakmış.

  melih gökçek'in peluş hayvanat bahçesi, konya yoluna kafası dönen dev mevlana, kalenin karşısındaki tepeye uçak şeklinde otel vs arasında geçebilecek fantastik planlardan birisi. şehirlerimizin master planı ayranlı kafayla yapılıyor sanırım.
 • türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 27 mayıs darbesi ve sonrasında başbakan adnan menderes'in asılmasının bir anlamda özrü olacaktır bu ada.
  güzel bir proje.
 • bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz haliyle daha okuduğunu anlamayı ve anlamlandırmayı bırak duyduğu aslı astarı olmayan dedikodu mahiyetindeki olayları ve rivayetleri anlayamayan ülke insanının bayramın hafta sonuyla birleşmesini fırsat bilip avantaja çevirerek şehir dışına çıkarak bayramdan bayrama olan mezarlık ziyaretini bile aksatabilirken sözde mağduru olduğu iddia edilen tarihsel bir olayı tarihe damga vuran sonuçlarından kitleleri yönlendirmek adına kişisel hırs ve çıkarları için kullanan erkler tarafından yönlendirilerek yassıada da demokrasi adına inşa edilen müzeyi keyfe keder ziyaret etmesini beklemek gerçekçilikten oldukça uzak olup vakti zamanında bindirilmiş kıtalar ihamında bulundukları tanımlama ve etkinliklerle belki bir ziyaretçi kalabalığı elde edebilirler.

  demokrasi adası