şükela:  tümü | bugün
 • bir - iki kuşak sonra sorun olmaktan çıkacak olan olgu. çünkü bu gidişle iyi - kötü bir demokrasinin nasıl bir şey olduğunu hatırlayan, bir yudumcuk tadına bakmış olan kimse kalmamış olacak.
 • (bkz: demokrasi bir amaç değil araçtır) diyebilmiş bir beyefendinin, küçücük bir eleştiri yapabilme cesareti gösteren tüsiad’a kendince ayar vermeye çalışıp, alışageldiği üzere bol bol tehditler savurduğu konuşmasının içinde geçen ve ciddiye bile alınmaması gereken sözü. (bkz: 16 mayıs 2019 erdoğan'dan tüsiad'a sert yanıt)

  “… amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız….”, “demokrasi bizim için bir tramvaydır. istediğimiz durağa gelince ineriz…” sözleri kime ait acaba? dün bunu söyleyebilen, bu gün hangi yüzle başkalarına demokrasi havarisi gibi nutuk çekebilir? bir demokrasi hazımsızlığı varsa, bu olsa olsa yukarıdaki sözlerin sahibine aittir.

  demokrasi ve sen. kazara bile olsa, bir gün yan yana gelebilirseniz eğer, çok enteresan bir görüntü oluşturacağınız aşikâr.

  not: beyefendinin(!) aynı kalaylamasında geçen “…70 yıllık kazanımlarımızı dinamitlemeye hakkı yoktur…” sözü de ayrı bir facia. bu zat ya cumhuriyetin kuruluş tarihini bilmiyor ya matematik ya da malumunuz üzere içindeki art niyet diline vurmuş.

  --- alıntı ---
  … anlı şanlı kralın o güçlü, kararlı sesinin arkasına gizlenen ne yaptığını bilmez duygusal bir ihtiyar, şımarık bir çocuk, bencil bir adam, akılsız ve sorumsuz bir kral vardır. baştan sona çelişki içindedir. düşüncesi durmadan değişmektedir. söylediklerinin tam tersini yapacak, ne diyorsa tam tersi olacaktır…
  başlıca temaları ile kral lear – nezih onur
  --- alıntı ---